سرجیو اولیوا

سرجیو اولیوا

سرجیو در۴ ژوئیه سال ۱۹۴۱در کوبا متولد شد و این تولد ستاره ای تکرار نشدنی به دنیای پرورش اندام داد، اولیوا قهرمان پرورش اندام معروف به اسطوره درخشش های بسیاری در دنیای بدنسازی داشت.

 

سرجیو پسر یک مزرعه دار بود و به همراه پدرش روی زمین کار میکرد اما خیلی زود درسن 16 سالگی به دلیل بدن قدرتمندش به جنگ علیه کومونیست ها پیوست وی پس از شکست در جنگ به سمت رشته وزنه برداری کشیده شد و پس از چند قهرمانی به کشور آمریکا پناهنده شد.

وی در یک کارخانه ذوب آهن مشغول به کار شد و مابقی وقتش را در باشگاه های ورزشی میگذراند.پس از اندک زمانی شهرت و شایعات در مورد بدنساز کوبایی که بیشتر از هر قهرمان محلی المپیک دیگری وزنه برمی‌دارد در گوش‌ها پیچید. الیوا در سال ۱۹۶۳ در مسابقات مستر شیکاگولند برنده اولین رقابت بدنسازی خود شد و پس از آن در سال ۱۹۶۴ در مسابقات مستر ایلینوی مجدداً قهرمان شد اما او در سال ۱۹۶۵ در مسابقات AAU جونیور مستر آمریکا برای کسب قهرمانی شکست خورد و به جایگاه دوم رسید گرچه جایزه "عضلانی ترین" بدن را کسب نمود.

سرجیو الیوا در دوازدهم نوامبر ۲۰۱۲ بر اثر نارسایی کلیوی در شیکاگو در گذشت. او هنگام مرگ ۷۱ سال داشت و نخستین قهرمان مستر المپیا شد که تا آن زمان درگذشته‌است.

برخی از مقام و عناوین بدست آورده توسط سرجیو اولیوا

۱۹۶۶ مستر ورلد IFBB, بلند قد، 1st کلی
۱۹۶۶ مستر یونیورس – IFBB برنده
۱۹۶۶مستر المپیا – IFBB 4
۱۹۶۷ مستر المپیا – IFBB, برنده
۱۹۶۷ یونیورس – IFBB برنده اورال
۱۹۶۸ مستر المپیا – IFBB برنده بلامنازع
۱۹۶۹ مستر المپیا – IFBB, برنده
۱۹۷۰ مستر ورلد – AAU، بلندقد ۲
۱۹۷۰ مستر المپیا – IFBB 2
۱۹۷۱ یونیورس – Pro - NABBA بلندقد ۲
۱۹۷۲ مستر المپیا – IFBB 2

 

 

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
0
به اشتراک بزار