با زومبا آشنا شوید

با زومبا آشنا شوید

یکی از سبـکهای تنـاسب اندام به همـراه شـادی و نشاط حاصـله از آن ورزش زیبا و ریتمیک زومـبا ( سـومبا ) می باشد . زومبا (zumba) ورزشی است که همه اندام‌ها و عضلات بدن را با انواع حرکات مختلف درگیر می‌کند.در ورزش زومبا عضلات پا، بازوها، شکم و کمر همگی درگیر حرکت خواهند شد.

زومبا چیست

زومبا شامل رقص و حرکات ایروبیکی است که همراه با موسیقی پرانرژی انجام میشوند . انواع مختلف رقصی که با زومبا ترکیب میشوند عبارتند از هیپ-هاپ (hip-hop)، سوکا (soca)، سامبا (samba)، سالسا (salsa)، مِرنگ (merengue)، و مامبو (mambo) . البته اسکواتس (Squats) و لانژس (lunges) را هم شامل میشود.

 

مهم ترین کارایی زومیا

 

حرکات و تکنیــک های حرکتی ورزش زومبا موجب کشــش ماهیچــــه ای شده و شــکل و فرم زیبا و جوانی را با توجـه به اسـکلت و استخوان بندی افراد موجب می گردد. ورزش زومبا که کامـــلا هـــــوازی می باشد، تمـــرکز بر روی تنفس و توجه بر روی انجام انــــــواع تکنیــــــک های حرکتــی را بــــــالا برده و موجــب کــــــاهش وزن در هـــر سنــی و زیبــایی انـــدام با هر نـــــوع استخــــوان بندی می گردد در طول مدت انجام این حرکات، فشار خون بالانس بوده وهیچ فشاری بر روی مفاصل و مناطق حسـاس مثل زانوها، آرنجها، مچ دست و پا وارد نمی شود.

 در کلاس زومبا شما فعال تر هستید و بیشتر حرکت می کنید ، هرچه بیشتر حرکت کنید کالری بیشتری خواهید سوزاند. ورزش زومبا به تقویت عضلات نیز کمک می کند. هنگامی که حرکات رقص یا حرکت هوازی انجام می دهید ، ماهیچه های شما لاغر می شود و شل نمی شود.

 

فواید زومبا 

 

چربی سوزی و کاهش وزن 
بهبود هماهنگی بدن 
کاهش استرس 
افزایش متابولیسم 
ایجاد شور و نشاط 
انعطاف پذیری بدن 
افزایش اعتماد به نفس 
کالری سوزی 
اف5زایش حجم ریه ها 

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
0
به اشتراک بزار