برنامه حجمی بدنسازی عضلات ساعد

برنامه حجمی بدنسازی عضلات ساعد

 قسمت ساعد دست شما دارای عضلات بسیار زیادی است که با شناخت آنها و تمرینات بدنسازی مناسب و منظم میتواند این عضلات را پرورش دهید و به دستانی نیرومند ، زیبا وعضلانی دست پیدا کیند، ضمن این که قدرتمند بودن عضلات ساعد و مچ دست جهت انجام حرکات ورزشی و بلند کردن وزنه های متقاوت برای یک بدنساز امر بسیار حیاتی می باشد.

 همانطور که مقاومت یک زنجیر به مقاومت تک تک حلقه های آن وابسته می باشد ، قدرت بند شما نیز به تک تک عضلات از کوچک ترین تا بزرگ ترین آنها وابسته است، اغلب بدنسازان فدرت دستان خود را در بازو و زیبایی آن را نیز در بزرگی عضلات بازو خود می بینند این در حالی است که شما بدون داشتن یک ساعد قدرتمند هرگز یک ورزشکار موفق نخواهید شد زیرا نمیتوانید تمرینات مرتبط با پرورش اندام را به خوبی انجام دهید پس سعی کنید این عضلات را بشناسید و آن ها را پرورش دهید تا بتوانید با راحتی هرچه بیشتر تمرینات بدنسازی خود را انجام دهید و همچنین عضلات ساعد خود را با برنامه تمرینی مناسب حجیم و زیبا کنید تا زیبایی دستان شما را در کنار بازو های قدرتمندتان تکمیل کند.

همانگونه که شاید شما هم شنید باشید، عضلات ساعد بسیار شبیه به عضلات ساق پا هستند. این عضلات به سبب نوع کارکرد آن در بسیاری از حرکات ورزشی به خصوص در بدنسازی نقش کلیدی بازی می‌کنند. بنابراین پیشنهاد ما به شما این است که یک بار در هفته این عضلات را تمرین دهید. البته توجه داشته باشید که انجام حرکت ساعد باید آخرین حرکت ورزشی شما باشد و هرگز بین تمریناتی مانند بازو و ددلیفت حرکات ساعد را انجام ندهید.

عضلات دست به دو قسمت عضلات پشت ساعد و عضلات چرخاننده تقسیم بندی میشوند:
  • عضلات پشت ساعد مهم برای پرورش اندام : اکستانسور مچ دست در طرف رادیال-اکستانسور مشترک انگشتان-
  • عضلات چرخاننده ساعد مهم برای پرورش اندام :عضله سه سر-پروناتور کوادراتوس
 
در نظر داشته باشید تقویت عضلات ساعد دست شما از دو جهت بسیار حائز اهمیت است ،1- قدرمند سازی این عضلات جهت افزایش توان انجام حرکات بدنسازی 2-پرورش عضلات ساعد و حجم دهی انها برای وصول به این دو امر ما برنامه تمرینی زیر را به شما معرفی میکنیم .

*برنامه تمرینی  بدنسازی حجمی عضلات ساعد دست :


  داخل ساعد هالتر 20 _15*4
  بیرون ساعد هالتر 20_15*4
  چرخش مچ با دمبل 25*3
   گه داشتن وزنه 3 * 25 ثانیه
   حرکات کششی 2 دقیقه

برچسب ها: تنظیم برنامه تمرینی پرورش اندام, برنامه بدنسازی

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
0
به اشتراک بزار