لزوم مصرف پروتئین قبل از خواب برای بدنسازان

لزوم مصرف پروتئین قبل از خواب برای بدنسازان

یا در دوران بدنسازی خوردن پروتئین قبل از خواب به ساخت عضله کمک می کند یا فقط چربی سازی می کند؟ این سوال یکی از چالش برانگیز ترین سوالات بین علاقه مندان به ورزش پرطرفدار و رقابت طلب بدنسازی است.


در دوران بدنسازی مصرف پروتئین قبل از خواب خوب است یا بد؟
شایعه شده است که در بدنسازی بهتر است که شما قبل از خواب پروتئین مصرف نکنید، چون ممکن است تاثیرگذار نباشد و یا حتی در حین خواب باعث چربی سازی شود. اجازه بدهید نگاهی به تحقیقات داغ و تازه بدنسازی بیندازیم.با استفاده از اطلاعات مفید و کاربردی که در اختیارتان می گذاریم، نکات و اطلاعات مفید بدنسازی که برای رشد عضلات مفید است در اختیار شما قرار می دهیم.


یک مشکل عمده در بدنسازی : کمبود پروتئین شبانه
سنتز پروتئین عضله، فرایند تبدیل پروتئین به اسید های آمینه است و سپس انباشته کردن آنها به داخل بافت های عضلانی، به منظور بزرگ کردن و قوی تر کردن عضله ها است. این فرایند وابسته به سطح بالای اسید های آمینه است که ممکن است در حین خواب افت کند، تصور کنید می خواهید یک خانه بسازید، اما هیچ گونه مواد ساخت و ساز در دسترس ندارید، با این وضع مهم نیست که چه تعداد کارگر با انگیزه داشته باشید، در هر صورت شما بازنده اید و کاری از پیش نمی برید. تجربه ی کار با گیلن (یک بدنساز بزرگ) نشان داد که ورزشکاران بدنساز بطور متوسط بیش از ۱.۲ گرم پروتئین در روز از میانگین سه وعده غذایی بزرگ مصرف می کنند. اما تنها در صورت مصرف ۷ گرم پروتئین به عنوان میان وعده های شبانه می تواند باعث رشد عضلاتی شبانه شود.


پروتئین قبل از خواب در بدنسازی :
یکی از ابتدایی ترین تحقیقات در زمینه ی مصرف پروتئین قبل از خواب توسط بیلن و گروهش در سال ۲۰۰۸ انجام شد. وقتی که گروهش تاثیرات تمرین بدنسازی شبانه را ارزیابی می کرد؛ آن ها درست بعد از تمرین بدنسازی به مصرف پروتئین می پرداختند. در حالی که آنها افزایش سنتز پروتئین عضله را مشاهده کردند بعد از آن سطوح بافت های عضله به کمبود غیر منتظره ای افتادند که باعث توقف سنتز پروتئین عضله در طول زمان می شود. آنها حدس زدند که مقدار هیدرولیز سریعا داده شده به افراد آزمایشی ممکن است برای نگه داشتن سطح اسید های آمینه در طول شب کافی نباشد.
در پی یک تحقیق دیگر در سال ۲۰۱۲، محققان ۱۶ جوان سالم را استخدام کردند و آز آن ها خواستند که بعد از ظهر ها به تمرین بدنسازی بپردازند. بلافاصله بعد از پایان جلسات بدنسازی ( حدود ساعت ۹ شب ) هرکدام ۲۰ گرم پروتئین همراه با ۶۰ گرم کربوهیدرات دریافت کردند. دو ساعت و نیم بعد هر یک از آنها ۴۰ گرم پروتئین را که به طور ذاتی در بدن آنها علامت گذاری شده بود، بدست آوردند تا محققان بتوانند آنچه که در طی کل خواب در جریان است را دنبال کنند. آنها دریافتند که در طول خواب پروتئین کازئین موجب افزایش سطح اسید آمینه در طول شب می شود و پس از آن سنتز پروتئین عضلانی را در مقایسه با پلاسبو (داروی دل خوش کنک و بی اثر) افزایش می دهد.

 

 

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
0
به اشتراک بزار