با نوشیدم یک لیوان آب در حالت ناشتا سالم بمانید

با نوشیدم یک لیوان آب در حالت ناشتا سالم بمانید

با نوشیدم یک لیوان آب در حالت ناشتا سالم بمانید

عادت خوردن آب درصبح زود و درست بعد از بیدار شدن از خواب یک عادت بسیار درست و پسندیده است که بدن انسان را پاکسازی میکند و باعث سلامت و شادابی بدن شما میگردد.

هنگامی که شب در خواب هستید، بدن عملکردهای مهمی را تحت کنترل دارد تا سلول های آسیب دیده را ترمیم کند و یک پاکسازی درونی انجام می دهد تا مواد سمی بدن دفع شوند. به همین دلیل است که آب نقش بسیار مهمی در زمان بیدار شدن از خواب دارد.

نوشیدن یک لیوان بزرگ آب در صبح دفع مواد زائد را که طی شب توسط فعالیت دستگاه لنفی از دیگر مواد جدا شده اند را تسهیل می کند.

با توجه به اینکه آب ٪۷۰ بدن را تشکیل می‌دهد بنابراین، برای سرحال و سرپا نگه داشتن بدن جهت انجام درست کارها به آن نیاز داریم. زمانی که آب مورد نیاز بدن به قدر کافی تأمین نشود عواقب طولانی‌مدت و کوتاه‌مدتی برای سلامتی در پی خواهد داشت.

نرسیدن آب کافی به بدن در طولانی‌مدت ممکن است بهرماتیسم مفصلی،میگرن،گلودرد، ورم مخاط روده بزرگ، سوءِهاضمه، فشارخون بالا،چاقی، بواسیر (بیماری مقعدی)،سرطان سینه، سل ریوی، سنگ کلیه،سینوزیتو سرطان رحم منجر شود. نوشیدن آب بعد از بیدار شدن و در طی روز، به بدن کمک می‌کند از این بیماری‌ها دور بماند.

برای بهبود گوارش خود، نوشیدن آب گرم به طور منظم را آغاز کنید زیرا غده گوارشی را برای ارائه عملکرد درست و بهتر تحریک می کند. آب گرم به تجزیه غذا در معده کمک می کند، از این رو، سیستم گوارش نیازی به سخت کار کردن ندارد و همچنین، انرژی کمتری برای فرآیند گوارش استفاده می کند.

افزون بر این، آب گرم به بدن در خلاص شدن از شر اسید اضافی معده و خنثی سازی شیره های گوارشی کمک می کند.

افرادی که از گوارش ضعیف رنج می برند می توانند نوشیدن یک لیوان آب گرم در ابتدا و انتهای روز را مد نظر قرار دهند.

فواید نوشیدن آب در حالت ناشتا

درمان فشار خون
دفع سموم بدن
کاهش وزن
افزایش سوخت و ساز بدن
از بین رفتن رفلاکس معده
جلوگیری از سنگ کلیه و عفونت مثانه
شفافیت پوست
درمان یبوست
جلوگیری از سردرد

 

 

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
0
به اشتراک بزار