کالری و پروتئین سینه مرغ

کالری و پروتئین سینه مرغ

سینه مرغ منبع خوبی از پروتئین هستند و کم چرب و کم سدیم هستند. سینه مرغ دارای صفر گرم کربوهیدرات است، بنابراین آنها غذای کم کربوهیدرات هستند. از آنجا که سینه مرغ بسیار متنوع هستند، آنها می توانند به رژیم غذایی سالم تبدیل شوند.

اندازه سینه مرغ بر تعداد کالری تاثیر می گذارد. یک تکه از سینه مرغ حدود ۳ اونس یا اندازه کف دست شما است. بسیاری از سینه های مرغ بسته بندی شده تجاری بسیار بزرگتر از آن هستند. بنابراین اگر شما یک سینه را بخورید، احتمالا بیشتر از یک وعده صرف غذا می کنید.

 

و البته، اگر شما پوست سینه مرغ خود را نگه دارید، تعداد چربی و کالری بسیار بالاتر خواهد بود. یک سینه مرغ با پوست حاوی ۳۶۶ کالری، ۵۵ گرم پروتئین، ۰ گرم کربوهیدرات، ۱۴ گرم چربی، ۴ گرم چربی اشباع و ۱۳۲ میلی گرم سدیم است.

 

هر ۱۰۰گرم سینه مرغ خام بدون استخوان حاوی حدود ۲۳گرم پروتئین است  یک سینه مرغ وزنی معادل ۱۸۰تا۲۲۰گرم دارد  که در نتیجه مقدار پروتئین حاصل از آن حدود ۴۰تا ۵۸گرم خواهد بود.در واقع،بطور معمول این پروتئین زیادی برای اغلب افراد خواهد بود مگر بدنسازان سنگین وزن.

 

برای کسب بهترین نتیجه از پروتئین مصرفی خود، بهتر است مقدار پروتئینی خود را در بین وعده های کوچک در طول روز تقسیم کنید بجای اینکه بخواهید تنها یک وعده  پرپروتئین مصرف کنید .این جریان یکنواخت تری از آمینو اسید ها را در  اختیار بذدن شما قرار میدهد وعضله سازی را بیش از ذخیره سازی چربی تقویت میکند.

 

سینه ی مرغ دارایمقدار قابل توجهی ویتامین B۶و ویتامین Aاست.ویتامین B۶در کاهش میزان هوموسیتین، ماده ای که باعث صدمه بهشریان و در نتیجه خطر ابتلا به امراض قلبی و عروقی می شود، نقش مهمی دارد.تحقیقات نشان داده اند کهوجود سینه ی مرغ در رژیم غذایی در کاهش کلسترول و فشار خون مؤثر است.

 

 

 

 

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
0
به اشتراک بزار