درمان گودی کمر

درمان گودی کمر

زمانی که گودی کمر شما از حالت طبیعی خارج شده۰ و لگن تان بیش از حد طبیعی جلو بیاید، می گویند که دچار عارضه گودی کمر شده اید. همین بد نشستن های طولانی مدت پشت کامپیوتر و خم کردن سر داخل گوشی کافی است تا این مشکل به سراغ تان بیاید. البته ورزش نکردن و عضلات ضعیف می تواند وخامت این عارضه را بیشتر کند.

ویژگی های حالت بدنی شخص دارای گودی کمر


لگن جلوتر از دیگر قسمت های بدن قرار می گیرد
حالت لگن دیگر خنثی نبوده و در بعضی موارد شاهد چرخش لگن هستیم
انحنای بیش از حد قفسه سینه
عقب رفتن شانه ها
کشیدگی بیش از حد زانوها
کشش بیش از حد لگن
رفتن سر به سمت جلو
حرکات اصلاحی 

 

حرکت پل


بر شروع حرکت روی تشک دراز کشیده و زانوهای خود را خم کنید، سپس عضلات سرینی و شکمی خود را منقبض کرده و باسن را بالا بیاورید.چند ثانیه در همین حالت مانده و مجدداً باسن خود را روی تشک قرار دهید.

 

 

 

حرکت پل تک پا


برای انجام این حرکت روی زمین دراز کشیده و این بار فقط یکی از زانوهای خود را خم کنید.مجدداً با انقباض عضلات شکمی و کمر، پای صاف تان را بالا بیاورید.

بعد از چند ثانیه، همین حرکت را تکرار نموده و پای خود را بالا و پایین ببرید.

 

 

حرکت لانگز


حال به حالت لانگز روی تشک بایستید و پاهایتان را به قدری از هم فاصله دهید که ران پای پشتی تان درگیر شود. برای شناخت بیشتر حرکات لانگز مقاله چرا لانگز معکوس بهتر از لانگز رو به جلو است را مطالعه کنید.سپس کاملاً روی زانوی جلو نشسته و کشش پای پشتی را بیشتر از قبل کنید. دقت داشته باشید که قوس کمرتان بیش ازحد نشده و بدن در حالت خنثی بماند.برای برگشتن به حالت بدنی ابتدایی تان می توانید از عضله پشت ران و باسن تان کمک بگیرید.برای دشوار و چالشی تر کردن حرکت، می توانید همین حرکت را می توانید با استفاده از وزنه یا بطری آب نیز انجام دهید.

  

  

جمع کردن زانو در سینه


برای درمان گودی کمر به پشت دراز کشیده و زانوها را خم کنید.سپس کف هر دوپا را از زمین جدا کرده و زانوها را با دست درون سینه جمع کنید و برای ۳۰ ثانیه به کشش ادامه دهید.سپس یکی از زانوها را رها کنید و پاشنه پا را بر روی زمین سر دهید تا پا کاملا صاف شود ولی زانوی دیگر کماکان تحت کشش است.

 

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
0
به اشتراک بزار