کات عضلات

عموماً مرحله ­ی کات کردن عضلات، یکی از مراحل کم طرفدار پرورش اندام است. کات کردن به معنای کم کردن خوراک و تلاش برای از بین بردن چربی­های بدن می­باشد. اکثر افراد سعی می­کنند که مرحله کات کردن را با تجربه کردن الگوها و برنامه­ های غذایی متفاوت پیش ببرند.


تغذیه در دورات کات 

در مرحله‌ی کات کردن شما در وضعیت فقدان کالری قرار دارید؛ یعنی کالری دریافتی‌تان را تدریجاً و به آرامی به حدود ۵۰۰ کالری کمتر از BMR و TDEE برسانید (TDEE: Total Daily Energy Expenditure یا مجموع انرژی مصرفی روزانه). بنابراین وعده‌های‌تان باید خیلی مختصرتر و کوچک‌تر شوند. همچنین در مرحله‌ی کات کردن باید مکرراً غذا بخورید، حتی اگر لازم شود هر دو ساعت یکبار چیزی بخورید تا بدن‌تان در اوج متابولیسم بماند، پس تعجب نکنید اگر در پایان روز دیدید ۸ تا ۱۰ وعده‌ی کوچک مصرف کرده‌اید.

تمرین هوازی برای تقویت سیستم قلب و تنفس‌تان ضروریست و ضمناً متابلویسم‌تان را برای چربی سوزی در طول روز بیشتر می‌کند. در مرحله‌ی کات کردن، هر چقدر که بتوانید می‌توانید تمرین هوازی را انجام دهید.

مثلاً یک روز در میان ۳۰ تا ۴۵ دقیقه هوازی کار کردن استاندارد است، اما اگر دوست دارید می‌توانید هر روز تمرین هوازی داشته باشید. اگر فعالیت‌های هوازی انجام دهید که برای‌تان مفرح باشد بسیار خوب است. سعی کنید تنوع را در این تمرین‌ها حفظ کنید چون ثابت شده تاثیرگزاری بیشتری خواهند داشت. تمرینات بدنسازی در هر دو مرحله‌ی حجیم کردن و کات کردن یکسان هستند و تفاوتی این جهت وجود ندارد.

حرکات تمرینی مخصوص کات عضلات

 

سرشانه
نشر جانب سیم کش
جلوبازو
دمبل متناوب
پشت بازو
سیم کش طناب
سینه
پروانه دستگاه
زیربغل
سیم کش دست برعکس

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
0
به اشتراک بزار