خارج از باشگاه برای رشد عضلات چه کار کنیم؟؟؟

خارج از باشگاه برای رشد عضلات چه کار کنیم؟؟؟

معمولا اغلب بدنسازان و پرورش کاران به این فکر میکنندکه برای تقویت عضلات خود در باشگاه ورزشی چه کارهایی انجام دهند اما از اوقالت خود در خارج از باشگاه قافل میشوند، ما در این مقاله سعی داریم به شما متذکر شویم برای رشد عضلات خود در باشگاه باید چه کار هایی انجان دهید.

از استرس به دور باشید 

استرس یک عامل تخریبی برای بدن بشمار میرود، استرس به جنگ سلامتی شما میرود و باعث تحلیل عضلاتتان میگرددفسعی کنید از این عامل مضر و دشمن سلامتی تا حد امکان دور باشید تا بتوانید بهتر بر روی رشد عضلاتتان تمرکز کنید.

خواب کافی 

بنظر که این نظریه، دردناک است. چراکه اغلب ورزشکاران فکر میکنند که عضلات در محیط باشگاه و زیر فشار وزنه ها و حین زدن حرکات رشد میکنند. اما چنین نیست. چراکه حقایق زیادی در این نظریه وجود دارند. خواب عمیق به چرخه های REM اجازه میدهد که به بازی در بدن بپردازند و آزاد شدن تستسترون را بهینه کنند. این حالتیست که عضلات شما واقعا در حال استراحت هستند.

خوابیدن ۵ ساعت در شب اصلا نمیتواند کمکی به این ساختار کند. حتما بین ۷ تا ۸ ساعت را به خواب شبانه اختصاص بدهید و مراقبتهای لازم را از عضلات خود داشته باشید. این برای بازیابی یا ریکاوری بدن حیاتیست و انرژی بیشتری بشما میدهد. مطمئن باشید که سیستم عصبی عضلانی بدنتان از شما ممنون خواهد بود.

دوری از مواد مخدر و الکل 

مواد مخدر و الکل دشمن ورزش و سلامتی است، این را بدانید که هرگز نمیتوان این دو مورد را همسو با ورزش و پرورش بدن قرار دهد حتی مصرف یک نخ سیگار در روز و یا خوردن مشروبات الکلی یکبار در ماه  شما را کلی از هدفتان دور میکند.

لازم است بنید مصرف الکل و مواد مخدر رشد عضلات را کند میکند و سلامت بدن را به خطر میاندازد و انرژی لازم برای ورزش و انجام تمرینات ورزشی را از شما میگیرد.

تغذیه مناسب

 پرورش اندام همیشه توام با تغذیه مناسب بوده است و تمرین های ورزشی به تنهایی نمی تواند شما را در رسیدن به اندامی زیبا و حرفه ای یاری کنند. لذا اهمیت توجه به این مسئله و رعایت رژیم غذایی مناسب در طی دوره تمرینی بسیار حائز اهمیت می باشد .

پروتئین ها مهم ترین نقش را در تامین امینه اسید لازم برای رشد عضلات شما دارند لذا برای بدنسازان معمولا 2 گرم از پروتئین به ازای هر کیلوگرم از وزنتان پیشنهاد می گردد اما دقت کنید که از کربوهیدرات ها به عنوان پشتیبان پروتئین ها غافل نگردید . این مواد غذایی به شما انرزی می دهد و شما را به سمت تمرین سخت تر و بیش تر سوق می دهد. میزان مصرفی این دو گروه غذایی باید با هم هماهنگ باشد و حذف یا کم کردن یک گروه باعث می شود کارکرد گروه دیگر مورد تاثیر قرار گیرد و شما نتیجه دلخواهتان را از رژیم غذایی نگیرید. 

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
0
به اشتراک بزار