فواید آب پرتغال

فواید آب پرتغال

آب پرتقال یکی از نوشیدنی های محبوب در سراسر جهان و از ارکان ثابت در وعده غذایی صبحانه بسیاری از مردم محسوب می شود که دارای خواص بیشماری است که به سلامت بدن کمک شایانی میکند.
    آب پرتغال های صنعتی طی چندین مرحله مکانیزمی تولید میشود و در نهایت مخلوطی از اب، شکر و طعم دهنده است که نه تنها دارای خواص اب پرتغال نیست بلکه مضر است.پس موارد زیر در خصوص فواید اب پرتغال های طبیعی است.

   جدای از تمام مزایای چشمگیر آب پرتقال برای سلامتی انسان همچنین می‌توان به میزان مواد مغذی و همچنین ویتامین‌ها و مواد معدنی مانند ویتامین C، ویتامین A، تیامین، فولات، پتاسیم، فیبر، پروتئین، مس، منیزیم، فلاونوئیدها، هسپریدین و دیگر انواع ویتامین‌هاو مواد معدنی اشاره کرد که آن را تبدیل به یکی از باارزش‌ترین و غنی‌ترین میوه‌ها ازنظر مواد مغذی می‌کند که در دسترس ما است. ازلحاظ کالری، آب پرتقال ۴۷ کالری در هر ۱۰۰ میلی‌لیتر دارد.

    کی دیگر از جنبه‌های بسیار قدرتمند آب پرتقال، محتوای فولات آن است. فولات خانواده ویتامین B است، ازنظر فنی فولات (فولیک اسید) ویتامین B9 است. این ویتامین مهم برای ایجاد DNA و رشد سلول‌های جدید ضروری است. فولات همچنین سلول‌ها را از جهش حفظ می‌کند که یکی از راه‌هایی است که رادیکال‌های آزاد به بدن آسیب می‌زنند. علاوه بر این، فولات نقش مهمی در ساخت گلبول‌های قرمز جدید و همچنین تحریک گردش خون به اندام‌ها دارد. این بدان معنی است که سیستم‌های بدن به‌خوبی دارای اکسیژن می‌شوند و در ظرفیت کامل کار می‌کنند. این ویتامین متابولیسم کلی بدن و عملکرد همه سیستم‌ها را تقویت می‌کند و آن‌ها را کارآمدتر می‌کند.

هر ۲۵۰ گرم آب پرتقال که حدود یک فنجان است، برای شما بیش از ۱۱۰ کالری و ۲۶ گرم کربوهیدرات دارد. به طرز شگفت‌آوری، این مقدار که به‌طور عمده به شکل قندهای طبیعی است، تقریباً ۱۰٪ از نیازهای کربوهیدرات شما در روز است. درحالی‌که یک فنجان آب پرتقال به شما ۲۰۰٪ ویتامین C موردنیاز بدن را می‌دهد، ولی برخی از مواد معدنی و آنتی‌اکسیدان‌ها، آن را به میزان زیاد مصرف نکنید زیرا این قندها به شما آسیب می‌رساند!

 فواید آب پرتغال


کاهش کلسترول نوع بد
تنظیم فشارخون
افزایش گردش خون
تنظیم متالیسم بدن
کاهش التهاب
بهبود فشارخون دیاستولیک
کاهش خطر بیماری های قلبی-عروقی
افزایش ایمنی بدن
بهبود سلامت پوست بدن

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
0
به اشتراک بزار