مقابله با اثرات آلودگی هوا با چند خوردنی

مقابله با اثرات آلودگی هوا با چند خوردنی

آلودگی هوا مشکلی است که این روزه ها بیشتر مردم کلان شهر های جهان را با به خود درگیر کرده است و میتواند اثرات جبران ناپذیری بر روی سلامت بدن انسان داشته باشد، برای مقابله با آن میتوانید راهکار های زیر را به کار گیرید.


🔹 ویتامین C: قوی‌ترین آنتی‌اکسیدان برای بدن ما این ویتامین است که در مرکبات یافت می‌شود. ویتامین C محلول در آب است و رادیکال‌های آزاد را تخریب می‌کند. این ویتامین به بازسازی ویتامین E هم کمک می‌کند. سبزیجاتی مثل گشنیز، گز روغنی، جعفری، کلم و برگ چغندر و میوه‌هایی مثل آمُله (انگور فرنگی هندی) و "گواوا" سرشار از ویتامین C هستند.

🔹 ویتامین E: ویتامین E محلول در چربی اولین خط دفاعی در برابر صدمه به بافت‌های انسانی را فراهم می‌کند. روغن‌های گیاهی مانند آفتابگردان، گلرنگ و روغن سبوس برنج از منابع اصلی ویتامین E برای بدنند. بادام، تخمه آفتابگردان و آجیل‌ها، ماهی‌های قزل‌آلا، اَشپَل از منابع مهم این ویتامین‌ است.

🔹بتا کاروتن: بتا کاروتن با تبدیل به ویتامین A در بدن ما نقش مهمی در کنترل التهاب ایفا می‌کند. از منابع مهم بتا کاروتن می‌توان به سبزیجات برگدار، گیاه تاج‌خروس، گشنیز، شنبلیله، برگ تربچه، هویج، کاهو و اسفناج اشاره کرد.

🔹چربی‌های امگا-۳: بهترین منبع برای چربی‌های امگا -۳ ماهی‌ها هستند. البته در صورت گیاهخوار بودن می‌توانید آجیل‌ها، دانه‌هایی مانند گردو، دانه چیا و دانه کتان مصرف کنید. همچنین تخم شنبلیله، دانه خردل و نخود نیز از منابع خوب امگا-۳ محسوب می‌شوند.

🔹 راه‌حل‌های طب سنتی: غیر از این ویتامین‌ها و چربی‌ها، برخی گیاهان و ادویه‌ها هم دارای خاصیت آنتی‌اکسیدانی‌اند. زردچوبه یکی از آنتی‌اکسیدان‌های شناخته‌شده است. مخلوط زردچوبه و روغن حیوانی می‌تواند سرفه را تسکین داده و علائم آسم را کاهش دهد

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
0
به اشتراک بزار