بعد از غذا آب سرد نخوريد

بعد از غذا آب سرد نخوريد

بعد از غذا آب سرد نخوريد

بارها شنیده ایم بهد از غذا و یا همراه آن باید از نوشیدم آب سرد خودداری کنیم، شاید با دانستن علت علمی این توصیه بتوانیم بهتر آن را درک و رعایت منیم پی با ما در این مقاله همراه باشید:

خودن آب سرد برای بدن ضرر های بسیاری به دنبال دارد که اگر آب سرد پس از خوردن غذا نیز آشمامیده شود ضرر آن را دو چندان میکند، از مهمترین خطراتی که ما را در اثر نوشیدن آب سرد تهدید میکند ابتلا به بیماری کبد چرب است که این روز ها افراد زیادی را در جهان درگیر خود کرده است.

نوشیدن آب برای بدن حیاتی است اما اگر عادت دارید که بعد از صرف غذا آب یخ بخورید همین امروز عادتتان را ترک کنید. این کار هیچ خیری برای بدن ندارد؛ برعکس باعث بروز مشکل در کار انتقال غذا در روده‌ها شده و از متابولیسم چندین ماده‌ی مغذی ممانعت می‌کند. مواد غذایی مصرف شده در داخل معده دچار تغییر ماهیت می‌شوند و معده نیاز به شرایط مناسب برای هضم آن‌ها دارد. اما با نوشیدن آب یخ معده نمی‌تواند وظایف متعدد خود را به‌خوبی انجام دهد.

 

بعد از غذا آب سرد نخوريد

🔺سفت شدن چربي هاي داخل غذا و هضم ناقص آنها

مواد چرب در تماس با دمای خیلی سرد میل زیادی به حفظ ماهیت خود دارند. یعنی در تماس با سرما حالت جامد خود را حفظ می‌کنند و به‌سختی ذوب می‌شوند

🔺رقيق شدن اسيد معده و هضم ناقص غذا

اسید معده‌ای که توسط بدن و برای هضم غذاهای مصرفی تولید می‌شود بسیار متعادل و مناسب این کار است. اگر بعد از غذا آب یخ میل کنید اسید معده رقیق شده و تأثیر هضم‌کنندگی آن کاهش پیدا می‌کند.

🔺احساس خستگي

ز آنجایی که با نوشیدن آب یخ بعد از غذا، انرژی دریافتی بیهوده صرف هضم غذا و همچنین بازگرداندن دمای بدن به حالت عادی می‌شود فرد احساس خستگی می‌کند و میل زیادی به خوابیدن یا حداقل استراحت کردن دارد.

🔻چاقی و اضافه وزن

تاثیرات آب سرد بر سوخت ساز بدن و اسید معده موجب افزایش وزن میگردد.

🔻چرب شدن کبد

چرب شدن کبد مهمترین علتی است که باید موجب تک خوردن ابسرد پس از غذا شود زیرا خطر ابتلا به این بیماری شایع با خوردن اب سرد افزایش می یابد.

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
0
به اشتراک بزار