مواد غذایی که برای مهار کردن آرتروز باید از آن‌ها دوری کنید

مواد غذایی که برای مهار کردن آرتروز باید از آن‌ها دوری کنید

مواد غذایی که برای مهار کردن آرتروز باید از آن‌ها دوری کنید


آرتروز نوعی اختلال با درد مفاصل و التهاب است که اگرچه انواع مختلفی از آرتروز وجود دارد، اما درمان‌هایی که برای آرتروز در نظر می‌گیرند بر کاهش التهاب تمرکز دارد.بعضی از غذاها معمولا تورم‌های دردناک ایجاد می‌کنند و رژیم غذایی شما نمی‌تواند ورم مفاصل را درمان کند اما می‌تواند از تورم آن بکاهد.

 

مواد غذایی که برای مهار کردن آرتروز باید از آن‌ها دوری کنید


_محصولات لبنی با تحریک بافت اطراف مفاصل، ممکن است شما را آزار دهد. جایگزین‌هایی مانند کینوا، عدس، گردو، توفو، لوبیا و اسفناج به شما کمک خواهد کرد.

_به خوردن شکر هم دقت کنید. خوردن شکر مساوی با التهاب‌های دردناکی است که مخصوصاً برای افراد مسن بسیار مضر است.

_توجه داشته باشید خوردن مواد افزودنی برای مبتلایان به آرتروز بسیار مضر است. بسیاری از غذاهای آسیایی مانند سس سویا حاوی MSG هستند. سس سالاد، سوپ‌های آماده، غذاهای سریع و آماده حاوی این ماده هستند که باعث حبس شدن آب و تورم می‌شود.

_درست است مصرف تنباکو جزئی از مواد غذایی نیست اما دقت داشته باشید که افراد سیگاری در معرض خطر بیشتر آرتریت روماتوئید هستند.

_از نمک تا روغن‌هایی که می‌خوریمنمک روی همه افراد به یک نحو اثر نمی‌گذارد اما در اغلب مردم اثر منفی دارد.

_چربی‌های اشباع‌شده هم باعث التهاب مفاصل می‌شوند. مصرف بیش از حد چربی، علامتی برای بیماری‌های قلبی است. بیشترین منابع چربی‌های اشباع شده، گوشت قرمز و غذاهای سرخ‌شده و فراوری شده است.

_روغن ذرت امگا 6 زیادی دارد که درست است ما به اسیدهای چرب آن نیاز داریم اما مقدار بیش از حد آن می‌تواند باعث ایجاد التهاب شود.امگا 6 در روغن‌هایی از جمله آفتابگردان، ذرت، سبزیجات، بادام‌زمینی، انگور و در محصولاتی مانند سس سالاد و مایونز پیدا می‌شود.

_کربوهیدرات‌هایی تصفیه شده مثل کیک و نان، کراکر و غلات که فراوری شده‌اند، هیچ یک از ارزش‌های غذایی اصلی گندم را ارائه نمی کنند. کربوهیدرات‌های تصفیه شده باعث ایجاد التهاب در بدن شما می‌شوند.

_جالب است بدانید که غذاهایی که در دمای بالا پخته می‌شوند، باعث بروز پیری زودرس می‌شوند. به غذاهای سرخ شده در دمای بالا نه بگویید و التهاب را از بدنتان دور کنید.

-با توجه به عوارض داروهای شیمیایی، چه بهتر که با مصرف مواد غذایی، دردهایما را کنترل کنیم.

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
0
به اشتراک بزار