شکلات تلخ و بدنسازی

شکلات تلخ و بدنسازی

شکلات تلخ یکی از مواد غذایی مفید برای بدنسازان است که وابسطه ترکیباتی که دارد باعث تمرین های مفید بدون خستکی با انرژی بالا ، ترمیم بافت های عضلانی اسب دیده و افزایش رشد عضلانی میگردد.

ترکیبات شکلات تلخ 

شکلات تلخ با کاکائو زیاد و خالص، از نظر غذایی بسیار ارزشمند است. این ماده غذاییِ با کیفیت سرشار از فیبر، آهن، منیزیم، مس، پتاسیم، فسفر، روی، سلنیوم منگنز و آنتی‌اکسیدان و چند ماده معدنی ضروریِ دیگر برای سلامتی است.
ویژگی اسیدهای چرب کاکائو هم بسیار عالی است. چربیِ شکلات تلخ اکثراً اشباع‌نشده (چربیِ خوب) است. همچنین حاویِ محرک‌هایی مانند کافئین و توبرومین است. اما بعید به نظر می‌رسد که شب، شما را بیدار نگه دارد.

فواید شکلات تلخ برای بدنسازان

شکلات تلخ و کاکائو حاوی منابع غنی از فلاونوئید و اپی کاتچین هستند. بیشتر جادوی شکلات تلخ به اپی کاتچین بستگی دارد و همچنین یکی از هزاران ترکیب شیمیایی که به طور طبیعی ساخته شده است و در دانه کاکائو یافت می‌شود، فلاونوئید نامیده می‌شود.
اپی کاتچین موجود در شکلات تلخ رگ‌ها را گشاد می‌کند که این عمل باعث جریان خون بهتر، گردش، فشار خون پایین و عملکرد بهتر ورزشکاران می‌شود. بنابراین اگر مصرف شکلات تلخ را در رژیم غذایی‌تان افزایش دهید، می‌توانید بیشترین فواید را از جلسات تمرین استقامتی خود در طول هفته داشته باشید.

فلاونوئید همچنین میزان نیتریک اکسید بدن‌تان را با مهار آنزیم‌هایی که در شکستن این ماده نقش دارند، بالا می‌برد. نیتریک اکسید سودمندترین ماده به منظور افزایش تعداد سلول‌های ماهواره‌ای است، همان سلول‌هایی که برای ترمیم بافت عضلانی آسیب دیده در اثر ورزش شدید بکار می‌روند.
تحقیقات اخیر صورت گرفته بر روی اپی کاتچین و فلاونوئید نشان می‌دهد که به محض بلعیدن، تولید فولی استاتین را در بدن تحریک می‌کند و این وضعیت قطع قوی‌تر سیگنال‌های میوستاتین را به دنبال خواهد داشت، ساخت این شیوه موثر در بدن بدون اینکه عوارض جانبی ناشی از استروئیدهای آنابولیک داشته باشد، به طور طبیعی میزان رشد عضلانی را به طور محسوسی افزایش می‌دهد.

نتایج مطالعات مختلف نشان داده که خوردِن شکلات تلخ با درصد بالا، در زمان مناسب، اشتهای شما را نصف می‌کند! گنجاندنِ مقداری از این ماده خوراکی در رژیم غذایی برای لاغری باعث ایجاد هورمون‌هایی می‌شود که به مغز شما علامت سیری می‌دهد.
فلاونوئیدهای موجود در شکلات تلخ به کاهش پتانسیل مقاومت به انسولین کمک می‌کنند. همچنین حاویِ چربی‌هایِ سالم است که باعث کاهش سرعت قند در جریان خون می‌شود. این کار به جلوگیری از بالا رفتنِ ناگهانیِ انسولین خون کمک می‌کند و اجازه نمی‌دهد که قند، مستقیماً به سلول‌های چربیِ شما هدایت شود؛ در نتیجه فردی که شکلات تلخ می‌خورد کمتر احساس گرسنگی ناگهانی و شدید یا هوس خوردنِ تنقلات می‌کند

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
0
به اشتراک بزار