دوش آب سرد بگیریم با ابگرم ؟

دوش آب سرد بگیریم با ابگرم ؟

این که باید برای حمام کردن از دوش آب سرد استفاده کنیم یا گرم سوال بسیاری از افراد است این که چه آب در چه دمایی برای استحمام مناسب است، ما اینجا هستیم تا پاسخ سوال شما را بدهیم پس با ما همراه باشید.

هم دوش آب گرم و دوش اب سرد برای بدن لازم است و هر کدام از آنها را باید در جای مناسب و زمان مناسب خود و متناسب با اهدافمان از دوش گرفتن انتخاب کنیم مثلا دوش آب سرد در ابتدای ساعات صبح باعث افزایش انرژی و سرحالی شما میشود و دوش اب گرم در ساعات پایانی و قبل از خواب باعث آرامش بیشتر و خواب راحت  تر میشود.

دوش آب سرد

دوش آب سرد می تواند فواید جالب توجهی را برای بدن انسان به همراه داشته و به روش های مختلف سلامت انسان را بهبود ببخشد که از آرامش ذهن تا بهبود شرایط پوست و کاهش چربی های اضافه بدن را در بر می گیرد.
بهبود گردش خون به معنای سلامت کلی بهتر دستگاه قلبی عروقی است. یکی از فواید دوش آب سرد کمک به گردش خون بهتر است. استفاده از آب سرد برای دوش گرفتن افزایش جریان خون با هدف گرم نگه داشتن اندام های بدن را در پی دارد.

مطالعه ای در سال 2009 نشان داد که حمام یخ پس از تمرینات ورزشی شدید، گردش خون را بهبود بخشیده و به دفع مقداری از اسید لاکتیک جمع شده در بدن کمک می کند که می تواند روند ریکاوری بدن را تسریع کند.
استفاده از دوش آب سرد می تواند به کاهش وزن اضافه بدن کمک کند. دوش آب سرد چربی قهوه ای در بدن را فعال می کند که برای گرم کردن بدن مورد استفاده قرار گرفته و می تواند به کاهش وزن(Weight Loss) کمک کند.

با افزایش فعالیت این چربی، کالری بیشتری برای گرم نگه داشتن بدن سوزانده می شود. نتایج یک پژوهش نشان داد که دمای سرد نسبت به دمای عادی می تواند چربی قهوه ای را 15 برابر بیشتر فعال کند.
همانگونه که مغز چگونگی مقابله با موقعیت های استرس‌زا را فرا می گیرد، دوش آب سرد می تواند به کاهش سطوح اسید اوریک و تقویت سطوح گلوتاتیون در خون کمک کند که می تواند به کاهش استرس کمک کند.

⏰ دوش آب سرد

1️⃣ جلوگیری از سرماخوردگی
2️⃣ محکم کردن پوست
3️⃣ کاهش تنش های فکری
4️⃣ تقویت سیستم ایمنی
5️⃣ افزایش متابولیسم

دوش آب گرم

گرما موجب گردش خون بهتر می‌شود و می‌تواند عضلات گرفته شده را شل کند. افزودن نمک اپسوم به وان آب گرم نیز می‌تواند از التهاب مفاصل ناشی از آرتروز یا سایر بیماری‌های عضلانی کم کند. همچنین خاصیت ضدالتهابی حمام نمک، تأثیر مثبت برای آن‌هایی دارد که از بیماری‌های متابولیکی چون دیابت نوع دوم رنج می‌برند.

⏰ دوش آب گرم

1️⃣ رفع خستگی
2️⃣ کاهش سردرد
3️⃣ آرام کردن ماهیچه ها
4️⃣ رفع گرفتگی بینی
5️⃣ پاک سازی پوست

 

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
0
به اشتراک بزار