استرس با بدن ما چه میکند

استرس با بدن ما چه میکند

استرس یک عکس العمل ذهنی و فیزیکی نسبت به تجربه های زندگی است و هر کس می تواند در هر زمان استرس را بروز دهد.مقدار قابل‌‌قبول آن کمک می‌کند با محیط پیرامون کنار بیاییم و برای بهتر شدن تلاش کنیم. اما استرس در صورتی که مزمن شود آثار منفی گوناگونی بر جای می‌گذارد.
وقتی شما احساس تهدید می کنید، بدن شما واکنش شیمیایی از خود نشان می دهد. این واکنش که به عنوان واکنش جنگ و گریز شناخته می شود، به شما اجازه می دهد که به گونه ای عمل کنید که از صدمه دیدن خود پیشگیری کنید.در جریان این واکنش ضربان قلب تان افزایش می یابد، سرعت تنفستان بیشتر می شود، عضلاتتان منقبض و فشار خونتان افزایش می یابد. همه‌ی این علائم نشانه ای از این است که شما آماده عمل کردن هستید تا از آسیب احتمالی جلوگیری کنید.

اما گاهی استرس پا فراتر میزارد و زندگی ما را تحت شعاع خودش قرار میدهد و به صورت مزمن و عصبی وار ادامه پیدا میکند آن موقع است که این واکنش شیمیایی میتواند برای بدن ما مضر باید و باید با آن به مقابله پرداخت.در واقع باید بدانید استرس و اضطراب یک گروه از اختلالات رایج روحی و روانی هستند که باعث فکر زیاد، نگرانی و ترس می شوند. این احساس با زندگی روزمره تداخل ایجاد کرده و باعث بروز مشکلات و بیماری روحی و جسمی زیادی می شود.هر چه بدن بیشتر تحت تاثیر استرس قرار داشته باشد آسیب ها شدیدتر خواهد بود. سردرد، کمبود انرژی، ناراحتی معده، بی خوابی، کاهش توانایی جنسی، لرزش و... از جمله عوارض جسمانی استرس می باشند.

عوارض ناشی از استرس
1- کاهش میل جنسی
۲.درد های مزمن عضلانی
۳. آکنه
۴. کاهش کیفیت زندگی و ذهنی که مدام درگیر تشویش و اضطراب است
۵. سو هاضمه
۶. قاعدگی‌های نا منظم
۷. بی خوابی
۸. افزایش وزن
۹. کاهش باروری
۱۰. افزایش احتمال سکته
11-مشکلات گوارشی و معده
12-تضعیف سیستم ایمنی بدن
13-ریزش مو
14-افسردگی

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
0
به اشتراک بزار