ماساژ در بدنسازی

ماساژ در بدنسازی

ماساژ یکی از روش های بازسازی عضله از دیربیاز بوده است که رفته رفته علمی تر و پیشرفته تر میشود و بهتر از آن میتوان برای بهبود بازسازی عضلات استفاده کردماساژ به عنوان دستکاری کردن ساختار بافتهای نرم (مانند عضله ,تاندون, لیگامنت و یا فاشیا) به وسیله دست به منظور اهداف درمانی و ریلکسیشن تعریف گردیده است.

افزایش ریکاوری یکی از مزایای ماساژ در بدنسازی است که با افزایش عملکرد بدنی و کمک در دستیابی به پتانسیل فیزیکی همراه است. اثرات آموزش های سخت و آسیب ها ی حین تمرین می تواند به رشد بدنسازی آسیب برساند. ماساژ اثرات منفی بدنسازی را کاهش میدهد حتی ممکن است در به دست آوردن توده عضلانی بیشتر کمک کند، بدن را متناسب تر و متقارن تر میکند .

 بدنساز با انجام ماساژ منظم ورزشی ، خود را در حین پرورش اندام از آسیب ها محافظت میکند.  ماساژور ورزشی را انتخاب کنید که در ورزش، فیزیوتراپی یا توانبخشی ورزشی تبحر دارد و ماساژ را برای درمان و یا جلوگیری از آسیب های مربوط به بدنسازی، انجام دهید. درمانگران ماساژ ورزشی ماهر می توانند تنگی عضلانی و همچنین نقاط حرکتی و بافت های اسکار را که ممکن است خطر آسیب را افزایش دهند شناسایی و درمان کنند.

مزایای ماساژ درمانی گسترده است. درمان به ‌وسیله ماساژ درمانی یک اثر درمانی دارد که سلامت را بهبود می‌دهد زیرا مستقیماً روی سیستم عضلانی، عصبی، گردش خون و غدد لنفاوی (ایمنی) تأثیر می‌گذارد.انقباض یک یا چند ماهیچه باعث گرفتگی عضلات می شود.هنگام اسپاسم عضلات از جمله عضلات پا،گردن و یا کمر ماهیچه ها منقبض و سفت می شوند و برای مدتی به همان حالت باقی می مانند چون قادر نیستند مجددا ریلکس و شل شوند.با افزایش سن احتمال گرفتگی عضلات بیشتر می شود چرا که به تدریج توده ی ماهیچه ای بدن تحلیل می رود و فشار بر ماهیچه های باقیمانده بیشتر می شود.برای درمان اسپاسم عضلانی راه های مختلفی وجود دارد که به نظر می رسد ماساژ از موثرترین راه ها باشد.بین ماساژ و رفع اسپاسم رابطه ی مستقیمی وجود دارد.ماساژ درمانی هنگام انقباض عضلانی باعث افزایش گردش خون،آرام شدن ماهیچه های گرفته و کاهش تورم می شود.ماساژ همچنین موجب کشیده شدن و نرمی عضلات دچار اسپاسم می شود.یکی از انواع ماساژ موثر در رفع اسپاسم،ماساژ نقاط ماشه است.نقاط ماشه ای به نقاط خاصی از بدن گفته می شود که معمولا درد را به نقاط دیگر بدن ارجاع می دهند.فشار و ماساژ این نواحی از بدن باعث کاهش گرفتگی عضلات می شود.

پس از این که یک آسیب در عضلات بیمار رخ بدهد، بیمار معمولاً از استفاده آن عضلات بدن تا زمانی که آسیب شفا پیدا کند و التیام یابد، اجتناب می‌کند. در طول این زمان، این عضلات منطقه آسیب‌دیده، بدون استفاده و بدون حرکت باقی می‌مانند. در نتیجه این بافت‌های عضلانی بسیار سفت می‌شوند و تغییر شکل می‌دهند. برای درمان و بازسازی عضلات بدون استفاده و بی‌تحرک، از ماساژ درمانی پزشکی استفاده می‌شود. این ماساژ درمانی به ارتقاء حرکت سالم و عملکرد ناحیه تازه التیام‌یافته بدن کمک می‌کند. در حالی که از وقوع آسیب‌های بیشتر هم جلوگیری می‌کند.

اثرات فیزیولوژیکی ماساژ

کمک به گردش خون
رفع گرفتگی های عضلات
کمک به بازیابی عضلات
اثرات مثبت بر سیستم عصبی
کاهش تورم
کاهش خستگی
کاهش اسپاسم عضله
تسریع روند بهبود بافتهای پیوندی
 بدنساز با انجام ماساژ منظم ورزشی ، خود را در حین پرورش اندام از آسیب ها محافظت میکند.  ماساژور ورزشی را انتخاب کنید که در ورزش، فیزیوتراپی یا توانبخشی ورزشی تبحر دارد و ماساژ را برای درمان و یا جلوگیری از آسیب های مربوط به بدنسازی، انجام دهید. درمانگران ماساژ ورزشی ماهر می توانند تنگی عضلانی و همچنین نقاط حرکتی و بافت های اسکار را که ممکن است خطر آسیب را افزایش دهند شناسایی و درمان کنند.

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
0
به اشتراک بزار