ورزش در دوران قاعدگی

ورزش در دوران قاعدگی

بسیاری از بانوان گمان می کنند ورزش در دوران قاعدگی بسیار مضر می باشد و موجب افزایش خون ریزی و درد های مخصوص این دوران میگردد، اما باید به اطلاعتان برسانیم این یک باور کاملا غلط و غیر علمی میباشد که شما را فقط از انجام تمرینات منظمتان دور خواهد کرد.

ورزش کردن در این دوران  به میزان درد و نوع عکس العمل بدنی هر فرد در زمان قاعدگیش بستگی دارد ، اگر شما جزء افرادی هستید که دچار دل درد و کمر درد های شدید و طولانی میشوید بهتر است ورزش را برای دو روز اول درد خود متوقف کنید و یا به ورزش های کاملا سبک مانند نرمش و پیاده روی بپردازید. اما اگر شما با شدت درد بسیار کم تری رو به رو هستید و علائم پریدی برای شما بسیار کم رنگ تر است می توانید به راحتی و با خیال راحت به تمرین بدنسازی خود ادامه دهید.

شاید شما نیز جزء آن دسته از افرادی هستید که گمان میکنید افزایش حرکت و تحرک به معنای خون ریزی خیلی بیشتر است در حالی که میزان خونی که شما هر ماه از دست می‌دهید به یک میزان است و تنها وقتی حرکت و جنبش بدنی شما بیشتر می‌شود به دلیل آنکه ضربان قلب و جریان خون تندتر می‌شود، احساس می‌کنید خون‌ریزی شما نیز شدت پیدا کرده است، در حالی که میزان خون از دست رفته یکسان است. پس نگران نباشید و با آسودگی به ورزش خود ادامه دهید.

یکی از درد های شایع دوران قاعدگی درد در ناهیه شکم است ، ورزش کردن میتواند به تسکین این درد کمک کند و نکته ی این موضوع اینجاست که با ورزش کردن بدن به تعریق می افتد و عرق کردن تا حدودی باعث دفع برامدگی های نامناسب جلوی شکم می شود و یک راه  عالی برای شل کردن عضلات شکم است.همچنین این ترکیبات حساسیت اعصاب را بالا برده و سبب افزایش جریان خون در زیر شکم می‌شود. با ورزش کردن چون اکسیژن بیشتری به ماهیچه‌ها می‌رسد، میزان انقباض و در نتیجه دردها کاهش می‌یابد.

اگر شما تا کنون با راه هایی چون کیسه آب گرم ، چای نبات و ... به کاهش درد خود کمک میکرید ما به شما پیشنهاد میکنیم از این پس ورزش را امتحان کنید و معجزه آن را در کاهش درد دوران قاعدگیتان ببینید.

نکته مهم: استفاده از نوار بهداشتی حین ورزش کردن می تواند کمی ناراحت کننده باشد، و تامپون در این مورد بهتر است. نوار بهداشتی یکی از بزرگترین دلایلی است که افراد در دوران قاعدگی ورزش نمی کنند.

   

  نظرات (1)

  1. سارا

  مرسی از مطلبتون من تا امروز کاملا برعکس این مطلب فکر میکردم ، ممنون که آگاهی میدید.

    پیوست ها
   
  هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

  نظر خود را اضافه کنید.

  ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
  پیوست ها (0 / 3)
  مکان خود را به اشتراک بگذارید
  0
  به اشتراک بزار