دانستنیها

علت لرزش بدن در تمرینات

گاهی اوقات به هنگام انجام ورزش عضلات بدن به لرزش درمی آیند. این مساله می تواند علت های متفاوتی داشته باشد که بهتر است سریعا بررسیو رفع گردد، علت های شایع لرزش بدن در هنگام تمرین به شرح ذیل است:

ادامه مطلب

برنامه بندسازی مخصوص مبتدیان

بهترین راه برای دریافت برنامه بدنسازی مناسب با بدنتان مراجعه به یک برنامه نویس پرورش اندام حرفه ای میباشد تا تمامی الزامات را برای شما رعایت کند و شما را در کمترین زمان به نتیجه دلخواهتان برساند، اما اگر به دنبال یک برنامه آماده میگردید میتوانیم برنامه زیر را به شما معرفی کنیم.

ادامه مطلب

عوارض آمپول دگزامتازون

دگزامتازون یکی از داروهایی است که برای تسکین درد و رفع التهابات مورد استفاده قرار می گیرد. تزریق خودسرانه و بیش از حد آمپول دگزامتازون عوارض و خطرات جبران ناپذیری را در استخوان ها و اعضای داخلی بدن برجا می گذارد.

ادامه مطلب

آمپول نوروبیون در بدنسازی

آمپول نوروبیون در بدنسازی

نوروبیون (Neurobion) ترکیبی از سه ویتامین گروه ب، شامل ب۱، ویتامین ب۶ و ب ۱۲ است که بیشتر برای رفع دردهای عصبی (مخصوصا کمر درد) مورد استفاده قرار می‌گیرد. ویتامین ب موجود در این دارو نقش بسیار مهمی در ترمیم و بازسازی اعصاب دارد. این دارو برای اولین بار توسط یک شرکت آلمانی تولید شد اما در حال حاضر ایران هم قادر به تولید آن هست.

ادامه مطلب

عضلات چهار سر ران (Quadriceps)

عضلات چهار سر ران (Quadriceps)

بزرگ‌ترین عضله پا که قسمت جلوی ران را تشکیل می‌دهد به نام عضله چهارسر ران شناخته می‌شود و همان‌طور که از نام آن پیداست، از 4 عضله دیگر به نام‌های رکتوس فموریس، واستوس لترالیس، واستوس مدیالیس و واستوس اینترمدیوس تشکیل شده است.

ادامه مطلب

کاردیو چیست؟

کاردیو چیست؟

تمریناتی که یک بازه‌ی زمانی طولانی انجام می‌شود که باعث افزایش ضربان قلب و پمپاژ خون بیشتر در رگ‌ها، و نهایتاً حمل مواد مغذی و اکسیژن به تمام سلول‌ها خواهد شد را کاردیو مینامند.کاردیو ضربان قلب را تا ۵۰ الی ۷۵٪  افزایش میدهد.

ادامه مطلب

0
به اشتراک بزار