دانستنیها

فواید مصرف روزانه خرما

خرما یک میوه شگفت انگیز با خواص عالی و منحصر به فرد است که می تواند برای شما معجزه کند این ماده خوراکی که از دیرباز مهمان خانه های بشریت بوده است میوه ای است با طبع گرم سرسار از ویتامن ها ، آنتی اکسیدان و پتاسیم است.هر خرما شامل حدود 20 کالری هستند و حاوی 2.8 میلی گرم کلسیم و 5 گرم کربوهیدرات میباشند

ادامه مطلب

بهترین میوه‌ها و سبزیجات برای پاییز

در تغییر فصل از تابستان به پاییز معمولا به دلیل تغییرات ناگهانی اب و هوا بدن انسان آسیب پذیر تر است و دچار سرماخوردگی ، آنفلانزا و بیماری هایی از این قبیل میگردد، لذا نیازمند مراقب های ویژه تری میباشد. یکی از این مراقبت ها رژیم غذایی مناسب و خوردن سبزیجات و میوه جات است .

ادامه مطلب

ماساژ در بدنسازی

ماساژ یکی از روش های بازسازی عضله از دیربیاز بوده است که رفته رفته علمی تر و پیشرفته تر میشود و بهتر از آن میتوان برای بهبود بازسازی عضلات استفاده کردماساژ به عنوان دستکاری کردن ساختار بافتهای نرم (مانند عضله ,تاندون, لیگامنت و یا فاشیا) به وسیله دست به منظور اهداف درمانی و ریلکسیشن تعریف گردیده است.

ادامه مطلب

برنامه حجمی عضلات سینه بر پایه هالتر

هالتر نام میله ای است که در ورزش بدن سازی مورد استفاده کاربران قرار می گیرد؛ با این ابزار ورزشی ورزشکاران می توانند با قرار دادن وزنه هایی در داخل میله هالتر انواع حرکت های ورزشی چه در باشگاه های ورزشی و چه در داخل منزل را انجام بدهند.برخی بر این باورند که هالتر تنها باعث افزایش حجم عضلات می شود و این احتمال به دلیل استفاده از وزنه های سنگین و فشار بر عضلات است.

ادامه مطلب

دمنوش آویشن

آویشن گیاهی است متعلق به خانواده‌ی نعناع (Lamiaceae). این گیاه از تیره‌ی نعناعیان و سرده‌ی اوریگانوم است. این گیاه در حال حاضر در سراسر جهان کشت می‌شود و برگ‌های آن معمولا خشکانده شده و به عنوان چاشنی در آشپزی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

ادامه مطلب

خواص انگور

انگور یکی از مفیدترین و مغزی ترین میوه هاست که به دلیل میزان آنتی اکسیدان بالایش از شهرت بالایی برخوردار است.انگور به عنوان یک آنتی اکسیدان قوی عمل کرده و باعث تقویت عضلات و درمان گرفتگی عضلات در بدنسازان و پس از تمرینات بدنسازی می شود.

ادامه مطلب

بدنسازان با گوشت بوقلمون آشنا شوید

بوقلمون یکی از گونه های پرندگان بزرگ است که بومی آمریکای شمالی می باشد. جالب است بدانید بوقلمون ها بزرگترین پرندگان جنگل های محل زندگی خود هستند. گوشت بوقل از سالیان دور گوشت بوقلمون در جشن ها و اعیاد برای مهمانی های مهم استفاده می شده است.

ادامه مطلب

این ۳ ماده غذایی را جایگزین شکر کنید

قند کربوهیدراتی می باشد که به صورت طبیعی در انواع مواد غذایی مانند لبنیات، میوه ها و ... وجود دارد. مقدار مشخصی از قند در رژیم غذایی به عنوان انرژی برای تامین سوخت و ساز عضلات و خوب کار کردن مغز ضروری است. اما هنگامی که ما قند مصنوعی را از مواد غذایی دیگری مانند شیرینیجات به مقدار زیادی دریافت میکنیم مارا با مشکلات عمده مانند بیماری قند ، فشار خون ، خستگی مفرد، چاقی و غیره مواجه میکند.پس شاید بهتر باشد به جای شکر از قند های طبیعی دیگری مانند مواد ذیل استفاده کنیم.

ادامه مطلب

0
به اشتراک بزار