دانستنیها

غذاهای رژیمی خوش مزه برای دوران کاهش وزن

غذاهای رژیمی خوش مزه برای دوران کاهش وزن

هنگامی که اسم غذاهای رژیمی به میان می آید همه ی ما یاد غذاهای آب پز و بدمزه می افتیم غافل از اینکه غذاهای رژیمی بسیار خوش مزه ای نیز هست که ما با دستور پخت آنها آشنا نیستیم، ما در این مطلب سعی کردیم چندید غذای خوشمزه برای دوران کاهش وزن به شما پیشنهاد دهیم با ما همراه باشید.

ادامه مطلب

فواید بدنسازی

حفظ سلامتی، یک فاکتور ضروری برای همه است. برای آنکه از سلامت‌مان اطمینان حاصل کنیم، انجام فعالیت فیزیکی مطلوب، بسیار مهم است. بدنسازی، یکی از فعالیت‌های فیزیکی جامع است که می‌توان آنرا برای سالم و فعال ماندن عضلات، انجام داد.

ادامه مطلب

لزوم مصرف پروتئین قبل از خواب برای بدنسازان

یا در دوران بدنسازی خوردن پروتئین قبل از خواب به ساخت عضله کمک می کند یا فقط چربی سازی می کند؟ این سوال یکی از چالش برانگیز ترین سوالات بین علاقه مندان به ورزش پرطرفدار و رقابت طلب بدنسازی است.

ادامه مطلب

آیا هوازی با شکم خالی چربی بیشتری میسوزاند؟

آیا هوازی با شکم خالی چربی بیشتری میسوزاند؟

هنگامی که شما از خواب بر میخیزید بدن شما حدود 6 الی 12 ساعت میباشد که هیچ گونه مواد غذایی دریافت نکرده است و  تخلیه ذخایر گلیکوژن و سطح کم انسولین در صبح  موجب میشود هنگامی که شما ناشتا و بدون خوردن صبحانه شروع به فعالیت هوازی میکنید بدن برای تامین انرژِی از دخایر چربی استفاده میکند و این موجب کاهش چربی ها و سوزاندن آنها میشود.

ادامه مطلب

5 حرکت دمبل جهت پرس سینه

 حرکت دمبل جهت پرس سینه جهت فرم دهی به سینه با کار کردن با دمبل

تمرین با دمبل بدنسازی در ایجاد تعادل در بدن و شکل دهی به ماهیچه و عضلات بدن نسبت به سایر گزینه ها از برتری ویژه ای برخوردار است ، به دلیل اینکه هر دو قسمت عضله جفتی، میزان وزنه ای برابر را جا به جا می کنند، درحالی که میله هالتر و دستگاه بدنسازی احتمال دارد فشار تقسیم شده بر بدن را به شکل نابرابر تقسیم کند و عضلات راست و چپ بدن  غیر همانند پرورش بیابند.

ادامه مطلب

تمرینات موثر برای عضلات همسترینگ

عضلات همسترینگ

معمولا این عضله به دلایلی، نسبت به گروه عضلات دیگر کمتر توجه و یا شایدم این فراموش شده. قدم‌ها و یا نکاتی در مورد این عضله و چگونه تحت فشار قرار دادن این عضله برای شما شرح خواهیم داد:

ادامه مطلب

بارفیکس حرکتی معجزه آسا

بارفیکس حرکتی معجزه آسا  و فواید بارفیکس در بدنسازی و پرورش اندام

حرکت برفیکس به معنی بالا کشیدن وزن کامل بدن بر خلاف جاذبه زمین که عضلات لاتیسموس را به آتش می‌کشد و البته لازم به ذکر نیست که این حرکت عضلات متعددی را تحت فشار و تحریک قرار می‌دهد از عضلات تثبیت کننده شانه گرفته تا عضلات بازو و ساعد و حتی عضلات میان تنه و به دلیل تمام این خصوصیات بارفیکس می‌تواند و باید به عنوان یکی از اجزای ثابت هر برنامه تمرینی در نظر گرفته شود.

ادامه مطلب

کبد چرب

کبد یکی از اعضای حیاتی بدن انسان است که مسئول رد کردن تمام مواد غذایی و نوشیدنی مصرف شده از صافی است که این بدان معناست که کبد فاکتورهای مضرر مواد غذایی را گرفته و آنها را به صورتی بدون ضرر وارد سیستم های دیگر بدن می کند.

ادامه مطلب

0
به اشتراک بزار