دانستنیها

آب میوه‌های طبیعی

 بسیاری از افراد مواد مغذی مورد نیازشان را به تنهایی از تغذیه ای که دارند دریافت نمی کنند. میزان مواد مغذی در غذاهایی که می خوریم بسیار کمتر از آنی است که باید باشد. دلیلش هم متدهای فرآوری و فاصله زمانی طولانی بین تولید تا فروش می باشد. محیط آلوده و میزان بالای استرس هم می تواند نیاز ما به مواد مغذی خاص را افزایش دهد. میوه ها و سبزی ها سرشار از ویتامین، مواد معدنی، آنتی اکسیدان و ترکیبات گیاهی هستند که می توانند از بروز بیماری ها جلوگیری کنند.

ادامه مطلب

13 عادت روزمره که شما را پیر می‌کند

سبک زندگی شما نمی تونه سلامت و روند افزایش سنتون تحت تاثیر خودش قرار بده، تغذیه، تحرک ، میزان استرس و ... عواملی هستند که نقش تعیین کننده ای در میزان پیری و افزایش سن شما دارند پس بهتر استن سبک زندگی خود را به سوی زندگی سالم تغییر دهید در این متن میتوانید نکلاتی در این زمینه مطالعه کنید:

ادامه مطلب

تنظیم آنزیم های بدن

SGPT یا ALT آنزیمی است که عمدتاً در کبد یافت می‌شود و آنزیم کبدی محسوب شده که برای تولید انرژی حیاتی است . این آنزیم بیشتر در کبد و کلیه‌ها تجمع دارد ، اما در دیگر مکان‌ها مانند قلب و ماهیچه نیز یافت می‌شود . درزمانی که کبد آسیب می‌بیند ، آنزیم کبدی از سلول نشت کرده و وارد جریان خون می‌شود .

ادامه مطلب

لزوم ورزش های هوازی برای بدنسازان

ورزش هوازی به ورزشی می گویند که بر اثر آن ضربان قلب شما برای مدتی بالا رود. وقتی ورزش هوازی محسوب می شود که طی آن عضلات بزرگ بدن را در زمان مشخص (و نه خیلی کوتاه) به کار می برید به طوری که ضربان قلب شما حداقل ۵۰% حالت حداکثر خود باشد.

ادامه مطلب

مواد غذایی غنی از گلوتامین برای جلوگیری از اسیب عضلات

 L-Glutamine  یک اسید امینه غیر ضروری در بدن می باشد و فراوان ترین و موثر ترین اسید آمینه موجود در خون است. گلوتامین با ذخیره ی آب در عضلات مراحل سنتز پروتئین و رشد عضلانی به ارمغان می آورد. در صورتی که مقادیر گلوتامین در بدن کاهش یابد تعادل آب و حفظ آن در عضلات با مشکل مواجه می گردد و همچنین باعث از دست رفتن حجم عضلات میشود لذا برای ورزشکاران بخصوص پرورش کاران مصرف آن بسیار ضروری میباشد.

ادامه مطلب

فواید بدنسازی برای افراد میان سال

زنان ﺑﺎ ﺷﺮﻭﻉ ﺳﻦ ۴۰ ﺳﺎﻟﮕﯽ و مردان با شروع ۵۰ سالگی، ﻫﺮ ﺳﺎﻝﺣﺪﻭﺩ ﻧﯿﻢ ﮐﯿﻠﻮ ﺍﺯ ﺣﺠﻢ ﻋﻀﻼﺕ بدن ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺍﺯ ﺩﺳﺖ ﻣﯽﺩﻫﻨﺪ.ﺑﻪ ﺟﺎﯼ عضلهٔ ﺍﺯ ﺩﺳﺖ ﺭﻓﺘﻪ، ﭼﺮﺑﯽ ﺟﺎﯾﮕﺰﯾﻦ ﻣﯽﺷﻮﺩ و ﺗﺎ ۸۰ ﺳﺎﻟﮕﯽ یک سوم ﻗﺴﻤﺖ ﻋﻀﻼﺕ ﺍﺯ ﺩﺳﺖ ﻣﯽﺭﻭﺩ.ﺑﻪ ﺍﯾﻦ ﺗﻐﯿﯿﺮﺍﺕ ﺳﺎﺭﮐﻮ ﭘِﻨﯿﺎ ﻣﯽﮔﻮﯾﻨﺪ.

ادامه مطلب

نکته تغذیه‌ای برای بهبودیافتگان کرونا

در دوران نقاهت بیماری، اشتهای از دست رفته فرد افزایش یافته و این زمان بهترین فرصت برای جبران کمبود آب، ویتامین‌ها، پروتئین و انرژی مورد نیاز بدن است که در طول دوره بیماری به علت افزایش نیاز به مواد مغذی، آب و الکترولیت ناشی از سوخت و ساز بالا در بدن به میزان کافی جذب نشده‌اند.

ادامه مطلب

خوراکی‌های ضد ریزش مو

قطعا یک بدنساز با موهای زیبا خوش فیگور تر از بدنسازی با موهای یکی در میان است ، پس شاید بهتر باشد برای موهای شما هم مطلبی درج کنیم و توصیه هایی کنیم تا در کنار رسیدی به تغذیه و تمرین هایتان برای موهایتان هم کاری کرده باشیم.

ادامه مطلب

0
به اشتراک بزار