پرورش اندام در خانه برای بانوان

پرورش اندام در خانه برای بانوان

پرورش اندام در خانه برای بانوان

انجام حرکات ورزشی مناسب و آسان در منزل می تواند برای پرورش اندامی زیبا و سالم به بانوان کمک شایانی کند این حرکات ورزشی به کسانی که نیاز به تمرین بیش تر دارند و یا کسانی که به هر دلیلی وقت و هزینه کافی برای باشگاه را ندارند توصیه می شود .
حرکات ورزشی بسیار ساده با کمترین امکانات در منزل می تواند راهی آسان و کم هزینه برای علاقه مندان به پرورش اندام باشد، اما دقت کنید که این حرکات باید به صورت صحیح ، درست و به جا انجام شود تا نه تنها آسیبی به بدن شما وارد نشود بلکه به شکل گیری و سفت شدن غضلات کمک شایانی گردد.

 

ما در این مطلب چندین حرکت ورزشی را که به عضله سازی کمک میکنند و انجام آن در منزل امکان پذیر است معرفی مینماییم :

۱. حرکات دست و بازو همراه با وزنه

پاها را تا عرض شانه باز نمایید و دست ها را در راستای کتف خود قرار دهید مقداری روی زانو خم شوید ولی بالا تنه را به صورت صاف نگه دارید ،دو عدد وزنه ۱ کیلویی یا جسمی معادل آن را در دستانتان نگه دارید و سک دست را تا صاف شدن کامل رو به جلو ببرید و سپس حرکت را با دست دیگر تکرار کنید این ورزش را در ۳ ست ۱۵ تایی انجام دهید.


 ۲. حرکات شانه ، بالای کمر و بازو همراه با وزنه

پاها را به عرض شانه باز کنید کمر خود را مقداری خم کنید به صورتی که تقریبا موازی با سطح زمین قرار بگیرد و شکم خود را به سمت داخل منقبض نمایید، دست ها خود را که همراه با وزنه می باشد به عرض شانه هم زمان باز کنید و سپس به سمت روبه رو جمع نمایید. این حرکت را در ۳ ست ۱۵ تایی تکرار کنید.


۳. حرکت بازو یک طرف

در حالت شنا قرار بگیرید ولی دست های خود را به سمت زیر شانه بیاورید و درست به صورت صاف زیر شانه قرار دهید به روی نوک پنجه بلند شوید و یک دست خود را کاملا صاف به موازات بدن و در امتداد شانه قرار دهید چند ثانیه تعادل خود را حفظ نمایید سپس این کار را با دست دیگر تکرار کنید.


۴.بالا بردن بازو و پا در جهت مخالف

کف دست و زانو های خود را به طور مستقیم روی زمین قرار دهید به صورتی که زانو ها درست زیر باسن قرار بگیرید دست و پای خود را در جهت مخالف در امتداد بدن به صورت صاف و کشیده ضمن حفظ تعادل بلند کنید و سپس با دست و پای دیگر تکرار نمایید.

 

  برچسب ها: بدنسازی, پرورش اندام, تمرین بدنسازی

  نظرات (0)

  هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

  نظر خود را اضافه کنید.

  ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
  پیوست ها (0 / 3)
  مکان خود را به اشتراک بگذارید
  0
  به اشتراک بزار