بدنسازی بانوان

بانوان چگونه باید برنامه اختصاصی بدنسازی تنظیم کنند؟

بانوان چگونه باید برنامه اختصاصی بدنسازی تنظیم کنند؟

بر کسی‌ پوشیده نیست که ساختار بدنی زنان و مردان با هم متفاوت می‌باشد. در سطح ژنتیکی‌، زنان دارای دو کروموزوم جنسی‌ یکسان (XX) هستند در حالی‌ که مردان دارای نوع متفاوتی کروموزوم‌های جنسی‌ (XY) هستند. تفاوت ژنتیکی‌ مردان و زنان از راه‌های بسیار زیادی خود را نشان میدهند، به طوری که مردان و زنان دارای تفاوت‌های فیزیولوژیکی، اسکلت ماهیچه ای و بیومکانیکی بسیار زیادی از هم هستند.

ادامه مطلب

چربی سوزی و فرم دهی پهلوها

چربی سوزی و فرم دهی پهلوها

چربی های پهلو یکی از سمج ترین چربی هایی است که شاید آب کردن آن برای تان کمی مشکل باشد، باید بدانید عوامل متعددی مانند افزایش سن، سوخت و ساز نامناسب یا ژنتیک در داشتن این چربی ها دخالت دارند. اما نباید تأثیر تلاش خود را برای آب کردن آن ها نادیده بگیریم. چربی پهلوها علاوه بر اینکه باعث نازیبایی اندام می شود باعث بروز مشکلاتی در سلامتی نیز می شوند. چون ما را در معرض بیماری های قلبی، دیابت و فشارخون بالا قرار می دهند.

ادامه مطلب

تفاوت بدنسازی برای بانوان و آقایان

تفاوت بدنسازی برای بانوان و آقایان

مردها  به دلیل  هورمون های موثر بدنشان ، قدرت عضلانی و حجم توده بدنی روند نسبتا آسانتری برای تناسب اندام و چربی سوزی نسبت به زنان طی میکنند.آقایان عضله ها را راحت تر میسازند که آن هم باعث میشه راحت تر چربی بسوزانند و به اندامی متناسب برسند.
همچنین مردها قدرت بیشتری از زنها دارند و فشار بیشتر را سریعتر میتوانند تحمل کنند.این به این معنا نیست که زنان نمیتوانند بدن فیت و رو فرم داشته باشند، بلکه به این معناست که خانم ها احتیاج به برنامه دقیق و طولانی مدتی برای اهداف فیتنس یا بدنسازی خود دارند خود دارند. این برنامه فیتنس باید با قدرت بدنیشان متناسب باشد و هرگز به فکر رقابت با یک رقیب مرد در فیتنس و یا حتی بدنسازی نباشند.

ادامه مطلب

بهترین خوراکی ها برای بانوان

بهترین خوراکی ها برای بانوان

بانوان رکن اصلی خانواده هستند ، سلامت و شادابی آنها برای  حفظ سلامت کلیه اعضا خانواده بسیار مهم است . لذا باید بانوان محترم از یک رژِیم غذایی کاملا صحیح و اصولی پیروی کنند و سلامت بدن خود را به بهترین شکل ممکن حفظ نمایند ما در این مطلب مواد غذایی مهم و پرخاصیت برای این گروه از جامعه را معرفی مینماییم.

ادامه مطلب

ورزش در دوران قاعدگی

ورزش در دوران قاعدگی

بسیاری از بانوان گمان می کنند ورزش در دوران قاعدگی بسیار مضر می باشد و موجب افزایش خون ریزی و درد های مخصوص این دوران میگردد، اما باید به اطلاعتان برسانیم این یک باور کاملا غلط و غیر علمی میباشد که شما را فقط از انجام تمرینات منظمتان دور خواهد کرد.

ادامه مطلب

فرم دهی عضلات داخلی پا بانوان

عضلات داخل پا بانوان

زیبایی عضلات داخل پا برای بانوان ورزشکار و بدنساز امر مهمی است که معمولا با سختی و مشکلات فراوانی همراه بوده ، اما اگر شما با یک برنامه تمرینی و رژیم غذایی مناسب بر روی آن تمرکز کنید میتوانید این عضلات را به شکل دلخواه خود فرم دهید و سفت نماید.

ادامه مطلب

  • 1
  • 2
0
به اشتراک بزار