میزان پروتئین مورد نیاز بانوان بدنساز

میزان پروتئین مورد نیاز بانوان بدنساز

بیشتر بانوان بدنساز برای مصرف پروتئین کمی به دلیل ترس از چاقی و اضافه وزن خساست به خرج میدهند، این در حالی است که بدن یک ورزشکار برای رسیدن به نتایج دلخواه و خوب به شدت به سوخت مصرفی که چیزی جز پروتئین نیست نیاز دارد.

هرگز بدون تآمین پروتئین کافی به ورزش نپردازید

دقت کنید که تمام بافت ها ، ماهیچه ها و عضلات بدن وابستگی شدیدی به پروتئین دارند و این تنها پروتئین است که باعث رشد و قوی شدن آنها میگردد، لذا اگر شما با سطح پروتئین کم و ناکافی شروع به ورزش نماید و تمرینات بدنسازی خود را انجام دهید نه تنها عضلات خود را پرورش نمیدهید و بدنی سفت و عضلانی نمیسازید بلکه تمام عضلات خود را به سمت آب شدن و وزن کم کردن سوق میدهید.

اگر شما تمرینات ورزشی خود را به طور مرتب انجام میدهید و همراه آن به یک رژیم غذایی با حذف غلات و خوردن سالاد می پردازید ، در یک رفتار اشتباه بدنسازی مهم هستید باید هرچه سریع تر رژیم غذایی خود را اصلاح کنید و به آن تا حد نیاز پروتئین اضافه کنید و مواد غذایی همچون فیله مرغ ، گوشت ، ماهی ، شیر ، سفیده تخم مرغ ، سویا، کلم بروکلی و هر آنچه را که حاوی پروتئین بالاییی است در رژیم خود بگنجانید تا بتوانید سوخت مورد نیاز برای عضله سازی را تامین کنید.

میزان پروتئین مورد نیاز بانوان بدنساز

اما سوالی که برای بسیاری از بانوان بدنساز و فعال وعلاقه مند به پرورش اندام مطرح است میزان پروتئین لازم بدن برای عضله سازی است ، آنها میخواهند بدانند برای اینکه بتواند در امر بدنسازی موفق ظاهر شوند چه میزان پروتئین در روز لازم دارند ؟؟؟

با توجه به تحقیقات گسترده ای که در این امر صورت گرفته است کاملا به اثبات رسیده که هر بانو بدنساز به اضای هر کیلوگرم از وزن خود به 2 گرم پروتئن خالص نیازمند است به طور مثال یک با نو با وزن 50 کیلوگرم باید روزانه 100 گرم پروتئین خالص دریافت نماید.

منابع غذایی بسیار زیاد و متنوع برای تامین پروتئین بدن وجود دارد که شما می توانید آن را در برنامه غذایی خود بگنجانید به عنوان مثال خوردن سفیده تخم مرغ بعد از تمرین در باشگاه و خوردن یک لیوان شیر قبل از خواب و استفاده از دانه های سویا به عنوان یک میان وعده سالم میتواند شما را در امز تامین پروتئین بدنتان یاری کند ، همچنین در نظر داشته باشید که مکمل های غذایی زیادی وجو دارند که مختص بانوان تعبیه شده اند و میتواند به کمک شما بیایند.

سعی کنید در راه زیبا سازی بدنتان هدفمند، قانون مند ، با انرژِی و با آگاهی حرکت کنید

 

 

 

 

   

   

   

  برچسب ها: نکات مهم تغذیه ای برای پرورش اندام , بدنسازی بانوان , تغذیه مناسب بدنسازی

  نظرات (0)

  هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

  نظر خود را اضافه کنید.

  ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
  پیوست ها (0 / 3)
  مکان خود را به اشتراک بگذارید
  0
  به اشتراک بزار