بهترین پروتئین و مکمل های غذایی برای بانوان پرورش کار

بهترین پروتئین و مکمل های غذایی برای بانوان پرورش کار

بهترین پروتئین و مکمل های غذایی برای بانوان پرورش کار

برای هر فرد متانسب با شرایط بدنی و جنسیت  مکمل های مناسب متفاوتی وجود دارد که در  این میان بانوان نیز  به دلیل سیتم بدنی متفاوت و مسائل هورمونی مختص به خانم ها احتیاج به پروتئین های متناسب به خود را دارند و استفاده از هر گونه مکمل غذایی به آنها توصیه نمی گردد.لذا طی این مطلب چند مکمل غذایی مفید به بانوان علاقه مند به پرورش اندام معرفی میگردد:

1-پروتئین سویا

مکمل غذایی سویا بهترین و کامل ترین پروتئین غیر حیوانی موجود می باشد که برای مصرف مردان و زنان الی خصوص بدنسازان حرفه ای فرآوری شده است تا موجب افزایش هورمون رشد و کمک به ماهیچه سازی شود . این مکمل غذایی که حاوی کلیه آمینو اسیدهای ضروری بدن می باشد می تواند علاوه بر حفظ سلامت بدن شما به رشد عضلات و ریکاوری آنها کمک کند.

این پروتئین گیاهی کاملا سالم  حاوی آرژینین و لیزین می باشد که به افزایش هورمون رشد کمک می کندو کاملا سازگار با سیستم بدنی بانوان می باشد که نه تنها رشد عضلات را به دنبال دارد بلکه سبب جلوگیری از سرطان  وابسته به هورمون ماند سرطان پستان  می گردد.

2-پروتئین کازئین

همان طور که می دانید شیر ماده غذایی غنی از پروتئین می باشد که نه تنها برای تمامی افراد مفید می باشد بلکه مصرف آن برای حفظ سلامت بدن ضروری است، میزان زیادی از پروتئین موجود در شیر پروتئین کازئین است که حاوی آمینو اسید های ضروری به منظور حفظ ماهیچه و رشد آن در هنگام خواب و استراحت به دلیل دیر هضمی می باشد.

به دلیل تخریباتی که در بدن بعد از ورزش های سنگین در بانوان رخ می دهد و همچنین نیاز به مدیریت وزن و جلوگیری از اضافه وزن ، مصرف پروتئین به شما کمک میکند تا کالری بدنتان را به خصوص در ساعات شب حفظ کنید و پروتئین مورد نیاز بدن را تامین کنید.

3-پروتئین وی :

این مکمل غذایی عمدتا از پروتئین تشکیل شده است و در کنار آن دارای کلسیم ، کربوهیدرات ، آهن و سدیم نیز  می باشد که همگی آنها از مواد غذایی فوق ضروری برای بانوان است .  اما این پروتئین مکمل از چندین زیرشاخه پروتئین متفاوت تولید میگردد که شامل پروتئین های (پپتاید) دیگر همچون، بتا، لاکتوگلوبولین، آلفا لاکتوآلبومین، ایمینوگلوبین ، گلیوکوماکروپپتایدز، بووین سرم آلبومین BSA و.. می باشد که همگی آنها به افزایش قدرت ایمنی بدن ، ترمیم سلولهای بدن ،عضلات و استخوانها،  کاهش فشار خون، افزایش عملکرد فیزیکی ، جلوگیری از ابتلا به سرطان و افزایش توده ی عضلانی بدن می شود.

پروتئین وی یک پروتئین کامل است که معمولا همراه با  آهن می باشد و این ترکیب میتواند بانوان را از ضعف ماهیچه و کم خونی نجات بخشد و میزان توانایی آنها را در انجام فعالیت های سنگین ورزشی الخصوص ورزش های همراه وزنه ارتقا بخشد.

   

  برچسب ها: بدنسازی, مکمل غذایی, تغذیه مناسب بدنسازی

  نظرات (0)

  هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

  نظر خود را اضافه کنید.

  ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
  پیوست ها (0 / 3)
  مکان خود را به اشتراک بگذارید
  0
  به اشتراک بزار