فرانکو کولومبو

فرانکو کولومبو

فرانکو کولومبو یکی از قهرمانان پیشین رشته بدنسازی در ۷ آگوست ۱۹۴۱در شهر ساردینیا ایتالیا به دنیا آمد و تبدیل به یکی از قدرت های پرورش اندام جهان شد.

وی ورزش خود را بوکس بعد ازآن پاور لیفتینگ و سپس بدنسازی شروع کرد و به دلیل استعداد بالای او در این زمینه و همچنین استایل و هیکل خوبش در این ورزش ماندگار شد و شروع به جمع اوری افتخارات زیادی نمود.

او در سال ۱۹۷۷ در مسابقات قوی ترین مردان شرکت کرد و در جایگاه پنجم ایستاد اما به دلیل اسیب دیدگی شدید در این رقابت ها زیر تیغ جراحی رفت پزشکان به او گفتند ممکن است دیگر قادر به راه رفتن نباشد اما فرانکو خیلی زود سلامتش را باز یافت و به دنیای بدنسازی بازگشت او یکی از دوستان صمیمی آرنولد بود که در سال ۱۹۶۹ وارد آمریکا شد. ابتدا او را یکی از قویترین مردان آمریکا می دانستند اما فرانکو با تغییر برنامه تمرینی اش توانست وارد رقابت های پرورش اندام شود و نام خود را در فهرست قهرمانان این رشته ثبت و جاودانه کند.

وی با قد 162 سانتی متر و وزن دوران حجم 97 کیلوگرم از کوتاه ترین اما خوش استایل ترین های دنیای پرورش اندام بوده است و همین خوش استایلی وی را به دنیای بازیگری و سریال و سینما کشاند و در این زمینه نیز او موفقت های بسیاری کسب نمود.

مقام ها و افتخارات فرانکو کولومبو

 • دوبار قهرمانی مستر المپیا از سال ۱۹۷۶و۱۹۸۱
 • قهرمان مسابقات آقای اروپا ۱۹۶۹و۱۹۷۰
 • قهرمان مسابقات مستر یونیورس۱۹۶۸و۱۹۶۹و۱۹۷۰
 • قهرمان مسابقات آقای بین المللی ۱۹۷۳
 • قهرمان مسابقات حرفه ای آقای جهان پ۱۹۷۰
 

  نظرات (0)

  هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

  نظر خود را اضافه کنید.

  ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
  پیوست ها (0 / 3)
  مکان خود را به اشتراک بگذارید
  0
  به اشتراک بزار