چربی سوزی و فرم دهی پهلوها

چربی سوزی و فرم دهی پهلوها

چربی های پهلو یکی از سمج ترین چربی هایی است که شاید آب کردن آن برای تان کمی مشکل باشد، باید بدانید عوامل متعددی مانند افزایش سن، سوخت و ساز نامناسب یا ژنتیک در داشتن این چربی ها دخالت دارند. اما نباید تأثیر تلاش خود را برای آب کردن آن ها نادیده بگیریم. چربی پهلوها علاوه بر اینکه باعث نازیبایی اندام می شود باعث بروز مشکلاتی در سلامتی نیز می شوند. چون ما را در معرض بیماری های قلبی، دیابت و فشارخون بالا قرار می دهند.

با توجه با آنچه که گفته شد بهتر است ازیک راه حل مناسب جهت چربی سوزی پهلوها کمک بگیرید ، تنها راه این امر اصلاح برنامه غذایی (حذف قند شکر و نوشیدنی های صنعتی)و انجام ورزش های مناسب به صورت مرتب میباشد. ما چند نکته تغذیه ای و ورزش بدنسازی مناسب جهت آب  کردن چربی ها در زیر به شما معرفی مینمایم.

 حذف شکر ، قند و نوشیدنی های صنعتی :

نیمی از شکر را گلوکز و نیمی دیگر را فروکتوز تشکیل می‌دهد. در حالی که تمام سلول‌ها قادرند گلوکز را تجزیه کنند و به مصرف برسانند فروکتوز روند دیگری را در بدن طی می‌کند. تنها اندامی که می‌تواند شکر را مصرف کند کبد است زیرا تنها کبد انتقال‌دهنده‌ی لازم را برای این کار در اختیار دارد. زمانی که شکر تصفیه‌شده می‌خورید کبدتان را در فروکتوز غرق می‌کنید و کبد این مقدار اضافه را تماما به چربی تبدیل می‌کند.

مطالعات فراوانی نشان داده‌اند که شکر زیاد، معمولا به دلیل مقدار زیاد فروکتوز، می‌تواند به افزایش تجمع چربی در شکم منجر شود.لذا سعی کنید این ماده غذایی را از برنامه غذایی خود حذف کنید الخصوص نوشیدنی های صنعتی ماندد نوشابه که حاوی مقادیر بسیار بالایی قند و شکر است.

 پروتئین بیشتر :

مصرف مقدار بیشتری پروتئین در روز یک راه حل  عالی بلند‌ مدت برای کاهش چربی شکم باشد. تحقیقات نشان می‌دهد پروتئین هوس‌های غذایی را تا ۶۰٪ درصد کاهش می‌دهد، متابولیسم را به اندازه‌ی 7۰ تا ۱۰۰ کالری در روز بالا می‌برد و به شما کمک می‌کند که 440 کالری در روز کمتر مصرف نمایید.

 مصرف فیبر:

فیبر با چربی موجود در رژیم غذایی مبارزه کرده و روند جذب مواد غذایی را بهبود می بخشه، به طوریکه بیش از حد بودن کالری دریافتی سبب افزایش حجم سالم عضلانی نخواهد شد و فقط در صورتیکه رژیم غذایی کم چرب و غنی از کربوهیدرات باشه، اتفاق افزایش حجم عضلانی خواهد افتاد. پس اگر غذاهای چرب و پرکالری مصرف کردید، حتما بعد از غذا یک میوه و یا فیبر نامحلول در آب را استفاده کنید، زیرا فیبرها به چربی موجود در مواد غذایی چسبیده و آنها را با خود از بدن بیرون برده و چربی موجود در آن وعده غذایی را خنثی می کند.

فیبر می‌تواند سرعت حرکت غذا را در طول مسیر گوارشی به میزان زیادی آهسته کند که هضم و جذب مواد مغذی در زمان طولانی‌تری اتفاق بیفتند. نتیجه‌ی نهایی این مسئله احساس سیری طولانی‌تر و کاهش اشتهاست.

 

 تمرینات مناسب جهت فرم دهی پهلوها:

دمبل خم جانبی
پهلو مسگری
ایستاده با هالتر چرخشی
چرخاندن دمبل (مورب )
پلانک

  برچسب ها: تنظیم برنامه تمرینی پرورش اندام, برنامه بدنسازی

  نظرات (1)

  1. aseman

  ایشالا که خدا همه مارو از شر این پهلو جماعت نجات بده

    پیوست ها
   
  هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

  نظر خود را اضافه کنید.

  ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
  پیوست ها (0 / 3)
  مکان خود را به اشتراک بگذارید
  0
  به اشتراک بزار