مواد غذایی که به خواب بهتر شما کمک میکنند

مواد غذایی که به خواب بهتر شما کمک میکنند

مواد غذایی که به خاب بهتر شما کمک میکنند

خواب خوب و راحت یکی از عوامل مهم و تاثیر گذار در پرورش اندام است،  ورزشکاران و بدنسازان باید علاوه بر ورزش و رژیم غذایی مناسب باید از خواب با کیفیت بالا بهره ببرند در این میان مواد غذایی وجود دارند که استفاده از آنها برای خواب بهتر توصیه میگردد . با هم این مواد غذایی را بشناسیم:

شیر


یک لیوان شیر به دلیل وجود تریپتوفان و کلسیم می تواند به آرام خوابیدنتان کمک کند و همچنین دارای پروتئین دیر هضم کازئین میباشد که تغذیه رسانی به عضلات و بافت های ماهیچه شما را در شب بر عهده می گیرد واز تحلیل رفتن آنها جلوگیری می کند.

محققان می‌گویند تأثیری که شیر در بهبود وضعیت خواب و راحتی آن دارد به خاطر منبع غنی عناصر تقویت کننده‌ی وضعیت خواب موجود در آن است. این یافته ها نشان می‌دهد که نوشیدن شیر هنگام شب می‌تواند کمکی برای خواب راحت به منظور کنترل و مدیریت اختلالات مرتبط با خواب است.

آب انگور
فلاوونوئید موجود در آب انگور سطح کلسترول HDL (کلسترول خوب) را در بدن بالا می‌برد و به همین ترتیب از ایجاد انسداد در شریان‌ها جلوگیری کرده و قلب، سالم می‌ماند و به دلیل جریان یافتن بهتر خون در بدنتان شما از خوب بهتری بهره میبرید و همچنین انتی‌اکسیدان‌های موجود در آب انگور، سلول‌های تخریب ‌شده را ترمیم کرده و همچنین از تخریب بیشتر آن‌ها جلوگیری می‌کند.
یک لیوان کوچک آب انگور ۱۰۰ درصد طبیعی نه تنها کمکتان می کند خوب بخوابید بلکه باعث میشود در طول رویا دیدن چربی بسوزانید.
 
چای بابونه


دمای مرکزی بدن را پایین می آورد، بنابراین حرارت بدن افت می کند و خوابیدن برایتان ساده تر می شود و همچنین بابونه یک تسکین دهنده فوق العاده است که باعث ارامش اعصاب شما میگردد و میتوان آن را یک مسکن قوی و طبیعی نامید از این جهت است که بابونه آرامش شما را در طول زمان خوابتان فراهم میکند.

   

   

   

   

  نظرات (0)

  هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

  نظر خود را اضافه کنید.

  ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
  پیوست ها (0 / 3)
  مکان خود را به اشتراک بگذارید
  0
  به اشتراک بزار