دلایل گرفتگی عضلات

دلایل گرفتگی عضلات

دلایل گرفتگی عضلات

گرفتگی عضلانی، انقباض ناگهانی و غیرارادی یک یا چند عضله از بدن است که میتواند آزاردهنده و دردناک باشد، این گرفتگی گاهی شما را از کارهای روزانه و حتی تمرینات ورزشیتان باز میدارد. لذا لازم است عوامل این امر را شناسایی کنیم تا بتوانیم ار آن جلوگیری بعمل آوریم.

دلایل گرفتگی عضلات:


 کم آبی بدن


کم آبی بدن میتواند نقش بسیار تعین کننده ای  در گرفتگی ناگهانی عضلات شما  ایفا نماید در نظر داشته باشید در هنگام کم آبی مواد مورد نظر به عضلات با تاخیر میرسد و همچنین کم آبی منجر به بالا رفتن میزان اسید لاکتیک در عضلات و بروز درد عضلانی می شود.

 كاهش سطح پتاسيم-سديم


گرفتگی عضلات در بسیاری موارد به بروز اختلال در تعادل مواد معدنی و آنزیم ها در بدن مربوط می شود کاهش یا افزایش منیزیم، کلسیم، سدیم و پتاسیم در خون منجر به انقباض عضله و جلوگیری از بازگشت آن به حالت اول می شود.

 گردش خون ناكافی


گردش ناکافی خود که از لایلی همچون چاقی ،لخته شدن خون ، بیماری های قلبی عروقی ، دیابت و غیره سرچشمه میگیرد موجب نرسیدن مواد غذایی کافی به عضلات میشود که این موضوع باعث گرفتگی عضلات است.

 تنش عضلانی،فشار روحی

 فشار روحی میتواند بدن شما را از شادابی و سلامتی دور کند چرا که هنگامی که رشته های عصبی شما درگیر و تحت فشار هستند کار خود را به خوبی انجام نمیدهند و انتقال پیام عصبی به درستی انجام نمیگرد و در پی انتقال یک پیام عصبی در طی یک تنش عضلانی شما دچار به گرفتگی عضلانی میشود.

 تمرین نادرست


عدم انجام صحیح حرکات ورزشی میتواند عضلات شما را تحت فشار زیادی قرار دهد و آنها را منقبض کند و این امر موجب گرفتگی مقطعی عضلات میگردد . لذا سعی کنید برای سلات بدن خود حرکات را کاملا اصولی و صحیح انجام دهید.

 عدم استراحت و استرس زیاد

  نظرات (0)

  هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

  نظر خود را اضافه کنید.

  ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
  پیوست ها (0 / 3)
  مکان خود را به اشتراک بگذارید
  0
  به اشتراک بزار