راهکار هایی برای سفت کردن بدن

راهکار هایی برای سفت کردن بدن

چگالی عضلانی و حجم عضلانی دو مقوله کاملاً جداگانه در دنیای بدنسازی است. وقتی در باشگاه فردی را می‌بینید که ۱۰-۱۵ تکرار در هر ست انجام می‌دهد باید بدانید که این دوستان دنبال چگالی عضلانی یا سفت کردن عضله نیستند، برای سفت کردن عضلات شما باید روی ساخت فیبرهای عضلانی واقعی تمرکز کنید نه مایعی که درون عضله وجود دارد.

 مصرف آب بیشتر

پوست سالم در واقع پوستی است که هیدراته باشد. بهتر است همیشه یک بطری آب در دسترستان باشد تا بتوانید در طول روز از آن بنوشید، چراکه  رساندن آب کافی به بدن موجب آبرسانی کل بدن شده و باعث می گردد که میزان قابلیت ارتجاعی پوست در سطح بالایی باقی بماند و از شل شدن ترک خوردن آن جلوگیری بعمل آید.


 مصرف آنتی اکسیدان

چگونگی جلوگیری از شل شدن پوست پس از لاغری در رژیم غذایی خود به اندازه کافی از آنتی اکسیدان ها و روغن های سالم استفاده کنید خوردن میوه های تازه، سبزیجات، آجیل و روغن های سالم کمک خواهد کرد تا پوست سالم داشته باشید .

 تمرین مستمر باوزنه

بهترین نتیجه برای سفت و ضخیم کردن عضله با کمک وزنه‌ های آزاد و البته سنگین به دست می‌آید


 مصرف BCAA و گلوتامین

مکمل غذایی bcaa به دلیل عملکرد دوگانه تولید و سنتز پروتئین میتواند نقش ساخت عضلات قوی و با فیبر عضلانی متمرکز را ایفا نماید که این امر به سفتی عضلات و بدن شما منتهی میگردد و همچنین مکمل غذایی و ورزشی گلوتامین با ذخیره ی آب در عضلات مراحل سنتز پروتئین و رشد عضلانی به ارمغان می آورد و در صورتی که مقادیر گلوتامین در بدن کاهش یابد تعادل آب و حفظ آن در عضلات با مشکل مواجه می گردد و باعث از دست رفتن حجم عضلات میشود. لذا با توجه به ضرورت آب برای حفظ سفتی عضلات توصیه میگردد این مکمل غذای را در رژیم خود اضافه کنید.


 استراحت و خواب

عدم استراحت و خواب کافی میتواند ضررهای جبران ناپذیری را به بدن شما وارد نماید ، خواب و کیفیت آن در سلامت پوست و عضلات نفش کاملا کلیدی و اساسی دارد و عدم رعایت آن میتواند باعث افتادگی و شلی پوست بدن گردد.

  نظرات (0)

  هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

  نظر خود را اضافه کنید.

  ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
  پیوست ها (0 / 3)
  مکان خود را به اشتراک بگذارید
  0
  به اشتراک بزار