خواص کره بادام زمینی در بدنسازی

خواص کره بادام زمینی در بدنسازی

خواص کره بادام زمینی در بدنسازی

کره بادام زمینی  منبع خوب از پروتئین است  و دارای  بیشتر ویتامین‌ها و املاحی که به سختی به‌دست می آیند ، میباشد . این ویتامین‌ها و املاح شامل اسید فولیک، ویتامین ای، مس، سلنیوم، منیزیم، روی و همچنین رنگدانه‌های گیاهی و فیبر خوراکی است که منبع بسیار خوبی برای تغذیه ورزشکاران و بدنسازان محسوب میگردد.

کره بادام زمینی به علت پروتئین و کالری بالایی که دارا میباشد به یک میان وعده پر طرفدار در بین ورزشکاران و بدنسازان تبدیل شده است ، اغلب ورزشکاران حرفه ای قبل از شروع تمرینات خود با مصرف 2 الی 4 قاشق کره بادام زمینی مقدار زیادی انرژی کسب مینمایند تا در طول تمرین دچار خستگی نشوند ، همچنین به دلیل داشتن پروتئین بالای این ماه غذایی از تحلیل رفتن و یا سوختن ماهیچه ها جلوگیری میکنند.

بادام زمینی به علت چربی های مفید حتی می تواند موجب چربی سوزی زیادتری در بدن شود و هم می تواند حجم عضلات بدن را زیاد کند و هم می تواند به علت چربی های مفید و فیبر بسیار بالا باعث كات كردن عضلات شود. مصرف مداوم بادام زمینی می تواند باعث زیاد شدن تستوسترون و در نتیجه زیاد شدن قدرت عضله ها شود. اشخاصی كه قبلا از مکمل های بدنسازی استفاده كرده اند و دیگر قصد استفاده را ندارند جهت جبران سم بوجود آمده در بافت عضله ها و یا سلول ها می توانند از بادام زمینی بهره ببرند این باعث می شود كه سم موجود در عضله ها و بافت ها از راه ادرار دفع شود.

منیزیم یکی از مواد معدنی ضروری است که عملکرد بیش‌ از ۳۰۰ فعالیت بیوشیمیایی بدن را تقویت می‌کند. کره بادام زمینی سرشار از منیزیم است و این میزان در حدود ۱۲ درصد از منیزیمِ موردنیاز بدن در هر وعده‌ی مصرفی است. این موضوع به این معناست که کره بادام زمینی می‌تواند به تنظیم دمای بدن، سم زدایی بدن، تولید انرژی، استحکام استخوان و دندان و حفظ سلامت دستگاه عصبی کمک کند همچنین پروتئین، فیبر و اسیدهای چربِ موجود در کره بادام زمینی کمک می‌کنند تا انرژی لازم را از شروع روز تا نیمه‌ی شب حفظ کنید. همچنین در پایدار نگه داشتن قند خون مؤثرند و از افت ناگهانی آن جلوگیری می‌کنند.

 

 • ایجاد احساس سیری
 • حفظ سلامت ماهیچه و اعصاب
 • تقویت انرژی
 • تنظیم قند خون
 • کات شدن عضلات
 • جلوگیری از عضله سوزی
 • عدم خستگی در تمرینات
 • کاهش امکان ابتلا به دیابت

 

باوجود مزایا زیاد کره بادام زمینی ، باید توجه داشت که بادام زمینی ازجمله مواد حساسیت‌زا  می باشد، حساسیت به بادام‌زمینی می‌تواند شدید باشد، طوری‌ که مصرف مقدار اندکی از آن می‌تواند به شوک آنافیلاکسی منجر شود. بنابریان افراد مبتلا به آلرژی باید از مصرف هر گونه غذای حاوی بادام‌زمینی تا حد زیادی خودداری .همچنین در دو سال اول زندگی نباید از بادام زمینی و فراورده‌های آن برای تأمین انرژی کودک استفاده کرد زیرا ممکن است به آن حساسیت داشته باشند و یا امکان ابتلا به آلرژی در آنها افزایش دهد.

 

   

  نظرات (0)

  هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

  نظر خود را اضافه کنید.

  ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
  پیوست ها (0 / 3)
  مکان خود را به اشتراک بگذارید
  0
  به اشتراک بزار