کشک بهترین عضله ساز

کشک بهترین عضله ساز

کشک بهترین عضله ساز

کشک یک ماده غذایی لبنی میباشد که از غلیظ کردن و خشک کردن دوغ پس از کره گیری تهیه می گردد و غنی از پروتئین و کلسیم میباشد و برای حفظ سلامتی بدنتان و همچنین عضله سازی بسیار مفید و کار آمد می باشد كشك یك ماده ی غذایی معجزه آساست كه دارای تمامی خواص شیر و حاوی كلسیم، چربی، نمك، پروتئین می باشد. میزان انرژی تولید شده با 100 گرم كشك حدود 105 تا 120 كیلو كالری می باشد كه می تواند به عنوان یكی از تامین كننده های انرژی مورد نیاز بدن در رژیم غذایی روزانه گنجانده شود.

 لبنیات منبع کلسیم، پروتئین، ویتامین A و B2 هستند. از آنجا که ویتامین B2 و کلسیم محلول در آب هستند و با کم شدن مقدار آب، این 2 ماده مغذی کاهش خواهند یافت و چون ویتامین A نیز محلول در چربی است و کشک چربی ندارد، پس مقدار این ماده مغذی نیز در کشک به حداقل می‌رسد و آنچه باقی‌می‌ماند، پروتئین است، بنابراین کسانی که در سنین رشد هستند، سوخت‌وساز بدنشان بالاست و سیستم ایمنی ضعیفی دارند، بهتر است که این ماده غذایی را در برنامه غذایی خود بگنجانند. می‌توان چنین نتیجه گرفت که کشک برای کودکان، نوجوانان، خانم‌های باردار و شیرده، سالمندان و ورزشکاران یک خوراکی ارزشمند محسوب می‌شود.

55 درصد وزن کشک خشک، حاوی پروتئین است و به عنوان غنی ترین منبع پروتئین در میان مواد غذایی که مورد مصرف قرار می گیرند، محسوب می شود، در حالی که ۲۰ درصد وزن گوشت، پروتئین بوده و این میزان در شیر سه درصد و در قارچ سه تا چهار درصد است، پس کشک پروتئین دار ترین ماده غذایی محسوب میشود که میتواند یک تغذیه کاملا مفید برای ورزشکاران و بدنسازان باشد با مصرف کشک میتوانید میزان گروتئین دریافتی و غذای لازم برای عضله سازی را حسابی بالا ببرید تا ماهیچه های حجیم تر و قدرتمند تری داشته باشید.

 کشک به عنوان یک ماده غذایی مفید حاوی تمامی اسید آمینه های مورد نیاز بدن می باشد و همان طور که می دانید پروتئین نقش مهمی در بدن دارد و کمبود آن عوارض بسیار شدیدی در پی دارد . مهم ترین نقش پروتئین ها در بدن حفظ بافت ها می باشدو سپس تولید آنها ، آز آنجا که بدن سازان و علاقه مندان به پرورش اندام در پی آن هستند که عضلانی را بدن خود را تقویت و حفظ کنند باید به آنها گوش زد کنیم که انجام فعالیت های ورزشی سنگین در طی روز موجب مصرف انرژی بیشتر در بدن می گردد که در نتیجه مصرف پروتئین نیز بالا می رود،.لذا ورزشکاران و بدنسازان باید سعی کنند این ماده غذایی ارزشمند را در رژیم غذایی روزمره خود بگنجانند و از آن در وعده های غذایی خود و یا به عنوان میان وعده با آجیل ، میوه خشک و یا تخم مرغ استفاده کنند.

 

  نظرات (0)

  هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

  نظر خود را اضافه کنید.

  ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
  پیوست ها (0 / 3)
  مکان خود را به اشتراک بگذارید
  0
  به اشتراک بزار