آیا هوازی با شکم خالی چربی بیشتری میسوزاند؟

آیا هوازی با شکم خالی چربی بیشتری میسوزاند؟

آیا هوازی با شکم خالی چربی بیشتری میسوزاند؟

هنگامی که شما از خواب بر میخیزید بدن شما حدود 6 الی 12 ساعت میباشد که هیچ گونه مواد غذایی دریافت نکرده است و  تخلیه ذخایر گلیکوژن و سطح کم انسولین در صبح  موجب میشود هنگامی که شما ناشتا و بدون خوردن صبحانه شروع به فعالیت هوازی میکنید بدن برای تامین انرژِی از دخایر چربی استفاده میکند و این موجب کاهش چربی ها و سوزاندن آنها میشود.

منابع بسیاری هستند که که به شما توصیه می کنند که با شکم خالی ورزش کنید و از این طریق چربی بیشتری بسوزانید در مقابل کتابهای دیگری هستند که با این نظریه مخالف می باشند. یکعده معتقدند که بستگی به توانایی بدن دارد ، عده ای دیگر می گویند که این یک امر شخصی است، بیاید باهم این امر را مورد بررسی قرار دهیم ؟؟!!!

هنگامی که ما غذا میخوریم, انسولین( که شکستن چربی را تنظیم میکند) در بدن ما افزاییش پیدا میکند و طبق برخی از تحقیقات, مقدار زیاد انسولین در بدن متابولیسم شکستن چربی را تا 22 درصد افزایش می دهد.انرژِی مورد نیاز رو به دخایر دیگری همچون چربی های انباشته شده می اورد و این کاملا حقیقی است که با شکم خالی ورزش هوازی چربی بیشتری را اب میکند اما در نظر داشته باشید زمانیکه ورزش می کنید عضلات بدن شما فعال می شوند پس این عضلات نیاز به یک منبع ثابت انرژی دارند. این انرژی توسط آدنوزین تری فسفات (ATP ) فراهم می شود و منبع اصلی ATP گلوکز است که بطور کلی از کربوهیدرات ها بدست می آید. در صورت عدم وجود منبع اصلی ، ATP از پروتئین و چربی تولید می شود. اگر به اندازه کافی انرژی نداشته باشید ، در کمترین زمان خسته می شوید.

مشکلی که در ورزش کردن با شکم خالی وجود دارد این است که پروتئین مورد استفاده برای تولید ATP از ماهیچه ها گرفته می شود که این امر منجر به از دست دادن توده عضلانی می شود و به هیچ وجه نمی توانید مانع این امر شوید که از پروتئین در غیبت کربوهیدرات استفاده نشود پس مسلما نمی توانید بدنتان را طوری تنظیم کنید که صرفا چربی بسوزاند.

بعلاوه هدف افراد ورزشکار حفظ و تقویت عضلات می باشد در صورتیکه ورزش با شکم خالی منجر به از دست دادن توده عضلانی می شود و افرادی که صبح با شکم خالی ورزش می کنند بیشتر در معرض این مشکل قرار دارند زیرا در طول ساعات صبح ، شرایط کاتابولیک بالاتر است.فعالیت کاتابولیک منجر به تجزیه مولکول های پیچیده مانند پروتئین و تبدیل آنها به نوع ساده تر می شود و این امر منجر به کاهش توده عضلانی شده که برای سلامت کلی بدن بد است.

ورزش کردن با شکم خالی صرف نظر از دست رفتن عضلات ، برای کاهش وزن بد نیست. اگر می خواهید وزن خود را کاهش دهید و عضلات خود را تقویت نمایید توصیه می شود که قبل از تمرین چیزی بخورید. توجه داشته باشید که به میزان زیاد نخورید زیرا سبب می شود احساس سستی به شما دست دهد. اگر مشغول بدنسازی هستید باید فکر ورزش کردن با شکم خالی را از سرتان بیرون بیندازید.

 

   

  نظرات (0)

  هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

  نظر خود را اضافه کنید.

  ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
  پیوست ها (0 / 3)
  مکان خود را به اشتراک بگذارید
  0
  به اشتراک بزار