مواد غذایی محرک تستسترون

مواد غذایی محرک تستسترون

تستوسترون مهمترین هورمون مردانه و بسیار مؤثر در رشد و تکامل اندامهای جنسی و بروز صفات ثانویه جنسی مانند رویش موی صورت، بم شدن صدا، ریزش موی مدل مردانه و خواص آنابولیک مانند رشد عضلات و توده استخوانی می‌باشد

 زنجبیل

طبق تحقیقات انجام شده بر روی زنجبیل ، این ادویه به کاهش التهاب و همچنین افزایش سطح تستوسترون و بهبود عملکرد جنسی در بدن کمک می کند.sterone) قوی ترین هورمون آنابولیک (Anabolic) در بدن است و هرچقدر میزان ترشح آن در بدن بیشتر شود، علاوه بر تسریع فرآیند ماهیچه سازی، در فرآیند چربی سوزی نیز بسیار موثر خواهد بود.

 سیر


آلیسین موجود در سیر باعث کاهش میزان کورتیزول شده و به این ترتیب به تستوسترون مجال کافی می‌دهد تا به وظیفه‌ی خود به درستی عمل کند. حتماً می‌دانید که کورتیزول هورمون استرس است و بالا بودن استرس به میل جنسی آسیب می‌زند. توصیه می‌کنیم سیر را به‌صورت خام مصرف کنید تا از بیشترین میزان خواص آن بهره‌مند شوید.

موز

موزیکی از میوه هایی است که در افزایش تولید و ترشح هورمون جنسی تستوسترون مؤثر است. موزحاوی آنزیمی به بروملین است که این آنزیم در افزایش ترشح هورمون جنسی تستوسترون نقش دارد. این آنزیم در آناناس نیز یافت می شود. بنابراین به افرادی که هورمون تستوسترون خونشان کم است توصیه می شود از این میوه در برنامه غذایی خود استفاده کنند.پ

 مارچوبه

این نوع از سبزیجات سرشار از ویتامین E، اسید فولیک، و پتاسیم است که همگی برای تولید تستوسترون در مردان بسیار مفید هستند. هم‌چنین، به گفته‌ی مربیان تناسب اندام، مارچوبه برای بهبودمتابولیسم (سوخت و ساز) در بدن نیز مفید است. و البته، گفته می‌شود تمام این خواص و فواید به خاطر قابلیت مارچوبه در افزایش میزان تستوسترون در بدن است.

 تخمه کدو

این دانه‌ی مفید برای پروستات و دستگاه تناسلی مردان، به عنوان منبعی عالی برای اسید‌های سالم، منیزیوم، و روی (زینک) به شمار می‌رود؛ از این رو، مصرف این دانه‌ی خوشمزه و محبوب برای بهبود عملکرد دستگاه تناسلی مردان و هم‌چنین افزایش طبیعی تستوسترون در بدن مفید است.

 پیاز

پیاز یک ماده غذایی بسیار شناخته شده می‌باشد که دارای مزیت های بسیار زیادی می‌باشد که برخی‌ از آنها عبارتند از تقویت سیستم ایمنی بدن و کاهش التهابات بدن و از بین بردن رادیکال های آزاد در بدن.همچنین بر این مزیت ها باید به خاصیت افزایش تولید تستوسترون پیاز نیز اشاره کنیم.در تحقیقاتی‌ که اخیرا در ایران انجام شده است مشخص شد که موش هایی که پیاز مصرف کرده بودند سطح تستوسترون آنها سه برابر دیگر موش هایی بود که پیاز مصرف نکرده بودند.همچنین محققان دریافتند که بعد از مصرف پیاز سطح هورمون (LH) و کیفیت اسپرم به شکل قابل توجهی‌ افزایش خواهد یافت.

ماهی غزل آلا


ماهی غزل آلا برای افزایش تستوسترونبا محتوی بالای پروتئین و حداقل چربی ماهی کلکسیونی از ویتامین ها نظیر B5 و B6 و B12 است که همگی می توانند منجر به افزایش تولید تستسترون و افزایش سلامتی شوند.

   

  نظرات (0)

  هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

  نظر خود را اضافه کنید.

  ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
  پیوست ها (0 / 3)
  مکان خود را به اشتراک بگذارید
  0
  به اشتراک بزار