خواص بی نظیر آب نارگیل

خواص بی نظیر آب نارگیل

خواص بی نظیر آب نارگیل

آب نارگیل (مایع داخل میوه نارگیل) یکی از نوشیدنی‌های مغذی، نشاط آور و انرژی‌زای طبیعی با ارزش غذایی بالا است.با خواص آن آَشنا شوید :

خواص آب نارگیل

 درمان سنگ کیه

آب نارگیل به دلیل داشتن املاح و مواد معدنی مهم شامل پتاسیم و منیزیم، خطر تشکیل سنگ کلیه را کاهش می‌دهد. به همین دلیل پزشکان به افرادی که کلیه‌های سنگ‌ساز دارند توصیه می‌کنند تا برای کوچک کردن سنگ‌های کلیه و دفع راحت آن‌ها از این نوشیدنی استفاده کنند.

 کاهش فشار خون

مصرف منظم آب نارگیل به دلیل داشتن خاصیت آنتی‌اکسیدانی و داشتن مقدار غنی از ویتامین‌های گروه B و پتاسیم، می‌تواند میزان فشارخون را بیش از ۷۰ درصد کاهش دهد.

 کاهش گرفتگی عضلات

با استناد به مطالعات، کمبود پتاسیم می‌تواند باعث اسپاسم عضلانی شود. یک رژیم غذایی سرشار از پتاسیم، تضمین‌می‌کند که عضلات شما در شرایط عالی بمانند.تمرین‌کردن بیش ازحد نیز می‌تواند باعث گرفتگی عضله شود که می‌تواند با مصرف الکترولیت‌ها بهترشود. آب نارگیل که آب و پتاسیم از دست‌رفته را جبران‌می‌کند، می‌تواند جایگزین مناسبی برای هر نوع نوشیدنی انرژی‌زا باشد.

 ضد دیابت

مطالعات خاصی دریافتند که آب نارگیل‌های رسیده می‌تواند اثرات ضد دیابت داشته‌باشد. افراد دیابتی در برابر لخته‌شدن‌خون آسیب‌پذیر هستند و این مسئله جان‌شان را به خطر می‌اندازد. آب‌نارگیل نه تنها قندخون را کاهش‌می‌دهد بلکه از لخته‌شدن خون نیز جلوگیری‌می‌کند.

 انرژی زا

یک لیوان آب نارگیل تازه دارای ۵ میلی‌گرم قند طبیعی است که تاثیرات انرژی‌زایی بهتری نسبت به نوشیدنی‌های انرژی‌زا دارد و ارزان‌تر هم هست. همان لیوان، حدود ۲۹۴ میلی‌گرم پتاسیم نیز دارد که برای تولید انرژی در سلول‌ها ضروری است.

  مو را نرم و پوست را انعطاف پذیر میکند

اگر شما مو های مجعدی دارید، می توانید موهای خود را بعد از شامپو با آب نارگیل بشوئید. این به عنوان یک روش طبیعی برای درمان مو های فر و زبر است. اگر پوست شما در زمستان خشک و زبر میشود، آب نارگیل دوست پوست شماست

 

  نظرات (0)

  هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

  نظر خود را اضافه کنید.

  ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
  پیوست ها (0 / 3)
  مکان خود را به اشتراک بگذارید
  0
  به اشتراک بزار