فواید استخر رفتن

فواید استخر رفتن

فواید استخر رفتن

خیلی از افراد تصور می کنند که ورزش های آبی و رفتن به استخر فقط مختص افرادی است که شنا کردن بلد هستند. در صورتی که این تصور کاملا اشتباه است و حتی راه رفتن در آب هم برای افراد ورزشی مفید محسوب می شود.

ورزش شنا يكي از محبوب ترين ورزشها در بين اقشار مختلف مردم است. فردي كه شنا مي كند، نه تنها از اين طريق احساس راحتي و نشاط مي كند بلكه در اثر شنا كردن قابليتهاي جسماني خود را از قبيل استقامت دستگاه گردش خون و تنفس، قدرت، سرعت و انعطاف پذيري مفاصل شانه و مچ پا افزايش مي دهد اما افرادی که شنا بلد نیستند نیز میتوانند با رفتن به استخر و راه رفتن در آب از فواید این ورزش بهره مند شوند.

جلوگیری از پیری زود رس

شنا کردن از زود پیر شدن شما نیز جلوگیری می‌کند و همچنین به عنوان یکی از در دسترس ترین ورزش ها شناخته می شود زیرا که شما در هر نقطه ای می توانید آن را پیدا کنید. شنا می تواند برای افرادی که مشکلات حرکتی نیز دارند بسیار مفید باشد و همچنین می‌توانید این ورزش را جایگزین باشگاه های بدنسازی کنید.

کاهش استرس

راه های از بین بردن استرس نیزبسیار زیادهستند اما در این میان شنا به عنوان بهترین ورزش برای از بین بردن استرس شناخته می‌شود. بر همین اساس محققان تحقیقاتی انجام داده اند که بر حسب آن متوجه شده‌اند لحظه ای که شما در آب شیرجه میزنید تمام استرس روزانه از بدن شما خارج می‌شود.

کاهش وزن

شنا براي كساني كه اضافه وزن دارند، ورزش فوق العاده مفيدي است چرا كه اين ورزش به دليل هوازي بودن در سوختن كالريهاي اضافي كه مي تواند منجر به اضافه وزن شود تأثير مطلوبي دارد.

درمان درد های سیاتیکی

راه رفتن در آب کم عمق به پیشگیری و درمان درد های سیاتیکی کمک می کند دردهای سیاتیکی که ناشی از بیرون زدگی و فاصله افتادن بین مهره ها است معمولا در اثر خم شدن های ناگهانی بلند کردن اشیاء سنگین ودر بعضی مواقع ضربه شدید به دیسک ها عامل آن است که در این مواقع درد از کمر به باسن و ران و بعد به پشت پا منتقل می شود.

افزایش کشش و قدرت عضله

شنا و فعالیت در استخر  در مقایسه با سایر ورزش های هوازی، قدرت و کشش عضلات را بهتر افزایش می دهد.

افزایش انعطاف پذیری بدن

با گذشت زمان و افزایش سن انعطاف پذیری بدن نیز کاهش پیدا می کند و همین امر موجب می شود تا بیماری های متفاوتی به سراغ شما آیند. بهترین راه برای این که در سنین پیری انعطاف بدن شما از بین نرود شنا کردن است. در هنگام شنا کردن نقاطی مانند گردن، پا و پشت شما به حرکت در می آید و این امر به مرور بر انعطاف شما می افزاید.

 

  نظرات (0)

  هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

  نظر خود را اضافه کنید.

  ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
  پیوست ها (0 / 3)
  مکان خود را به اشتراک بگذارید
  0
  به اشتراک بزار