کلسیم بدن را از کجا تهیه کنیم

کلسیم بدن را از کجا تهیه کنیم

کلسیم یک ماده ضروری برای بدن میباشد که سلامت استخوان ها و دندان های شما را تضمین میکند ، اگر بدن انسان با کمبود این ماده غذایی رو به رو شود ععوارض بسیار خطرناکی درپی دارد که معمولا در سنین میان سالی تا پیری خودش را نشان خواهد داد.

بدن افراد بزرگسال 19 تا 50 سال روزانه به 800 تا 1200 میلی گرم کلسیم احتاج دارد بنابر این باید مواد غذایی حاوی کلسینم را شناسایی کنیم و آن را در برنامه غذایی خود بگنجانیم.

مواد غذایی حاوی کلسیم :

شیر

شیر یکی از بزرگ ترین و بهترین منبع کلسیم به شمار می رود که در هر 250 میلی لیتر از آن 310 تا 350 میلی گرم کلسیم بر اساس میزان چربی شیر نهفته است پس روزانه یک لیوان شیر را دربرنامه غذایی خود بگنجانید.

ماست

دومین ماده غذایی که حاوی بیشترین میزان کلسیم است ماست میباشد که در هر 200 گرم از آن حدود 260 تا 360 میلی گرم کلسیم بر اساس میزان چربی ماست وجود دارد ، سعی کنید ماست را در طول روز نه با وعده های غذایی خود مصرف کنید.

بادام

در هر 30 گرم از مغز بادام 70 میلی گرم کلسیم وجود دارد که بر ارزش غذایی این نوع از آجیل میافزاید و خوردن آن را بیش از قبل ارزشمند میکند.

کنجد

گنجد یک ماده غذایی بسیار ازشمند است که باید دربرنامه غذایی همه یما گنجاده شود، هر 30 گرن کنجد دارای 40 میلی گرم کلسیم است.

پرتغال

ویتامین C موجود در پرتقال برای سیستم ایمنی بدن شما مفید است، اما این میوه همچنین یک منبع شگفت‌آور کلسیمی است که تقویت‌کننده‌ی استخوان است. آب پرتقال تازه یک صبحانه‌ی بسیار خوب برای شروع روزتان است، اما برای این‌که از دیگر خواص درمانی پرتقال هم استفاده کنید، آن را به صورت کامل (البته منهای پوست) بخورید. پرتقال در حدود ۶ درصد از کلسیمی را که یک فرد معمولی در طول روز نیاز دارد، تامین می‌کند.

هر وعده پرتقال (۱ عدد پرتقال) ۶۰ میلی‌گرم کلسیم (۶٪ از ارزش روزانه) و ۶۲ کالری دارد.

لوبیا سفید

یک فنجان لوبیا سفید حاوی 90 میلی گرم کلسیم است.

انجیر خشک

انجیر خشک یک ماده غذایی خشمزه است که میتوان آن را به عنوان میان وعده غذایی مصرف نمود، در هر 100 گرم از این ماده غذایی 193 میلی گرم کلسیم نهفته است که ارزش غذایی آن را بالاتر می برد.

سویا

سویا نه تنها یک ماده غذایی حاوی پروتئین و دارای ارزش غذایی بالا است بلکه هر نصف فنجان از آن حاوی 80 ملی گرم سویا است.

ماهی سالمون

هر 50 گرم از این ماهی حاوی 150 میلی گرم کلسیم است که بر دیگر ارزش های غذایی این ماهی شگفت انگیز میافزاید.

  نظرات (0)

  هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

  نظر خود را اضافه کنید.

  ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
  پیوست ها (0 / 3)
  مکان خود را به اشتراک بگذارید
  0
  به اشتراک بزار