افزایش سوخت و ساز بدن

افزایش سوخت و ساز بدن

افزایش سوخت و ساز بدن میتواند از از انباشته شدن چربی ها در بدن جلوگیری کند و همچنین موجب تناسب اندام و سلامتی جسمانی شما شود، برای بالا بردن سوخت و ساز بدن خود از توصیه های زیر بهره ببرید:

توصیه اول :آغاز روز با یک لیوان آب و یک لیمو تازه

محققان می گویند مصرف یک لیوان آب ولرم که در آن چند قطری لیمو چکانده اید درآغاز صبح و ناشتا میتواند سوخت و ساز بدن را افزایش دهد و همچنین موجب پاکسازی و سم زدایی بدن می شود.

توصیه دوم :آب، آب و آب

مصرف اب نه تنها سلامتی بدن را تضمین میکند ، بلکه سلامتی پوست ، مو ، قلب ، فشار خون و ... در گرو مصرف کافی آب میباشدو در نظر داشته باشید آب میتواند سوخت و ساز بدن را افزایش دهد.

توصیه سوم : چای سبز همراه با دارچین

به گفته چمبرز اگر به دنبال مصرف کافئین یا آب رساندن به بدنتان(هیدراته) در طول روز هستید چای سبز بنوشید. کافئین محرکی است که کاتچین catechin موجود در آن (یک نوع فنل و آنتی‌اکسیدان طبیعی)باعث سوزاند چربی می شود. به علاوه مطالعه ای که در مجله تغذیه بالینی آمریکا منتشر شده بیان می کند که عصاره چای سبز در یک دوره 24 ساعته، 4 درصد سوخت و ساز بدن را افزایش می دهد. مصرف 3 تا 5 فنجان چای سبز در طول روز می تواند 70 درصد کالری اضافه بسوزاند. که چیزی حدود سه و نیم کیلو در سال می شود.

توصیه چهارم: افزایش تحرکات روزانه

افزایش پویایی در طول روز و حرکت های بیشتر برای بدن ، سیستم سوخت و ساز شما را برای کار و فعالیت بیشتر تحریک میکند و دستور تولید انرژِی از تغذیه انجام شده توسط شما را میدهد و این امر از افزایش وزن شما جلوگیری میکند.

توصیه پنجم: مصرف قهوه

تحقیقات نشان داده که مصرف کافئین، موجب افزایش تولید گرما در بدن شده و در نتیجه در بهتر سوزاندن کالری و نهایتا کاهش وزن، تاثیر گذار است.یکی از مؤثرترین نوشیدنی های که مصرف آن قبل از تمرین ممکن است در جریان فعالیت ورزشی نتیجه اش شما را شگفت زده کند چیزی جز یک فنجان قهوه نیست.
مهمترین مزیت مصرف قهوه قبل از فعالیت ورزشی، خاصیت چربی سوزی آن است.مصرف قهوه قبل از ورزش می تواند باعث شود سلول های چربی به عنوان منبع انرژی به جای گلیکوژن استفاده شود.همچنین، مقادیر بالایی از کافئین موجود در قهوه سوخت و ساز بدن را بالا خواهد برد که این خود باعث می شود شما در طول روز کالری بیشتری بسوزانید.

 

   

   

   

   

  برچسب ها: مکمل های غذایی ورزشی شرکت پرو بادی

  نظرات (0)

  هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

  نظر خود را اضافه کنید.

  ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
  پیوست ها (0 / 3)
  مکان خود را به اشتراک بگذارید
  0
  به اشتراک بزار