ایروبیک در آب

ایروبیک در آب

ایروبیک آبی بهترین راه برای حفظ تناسب اندام است. اگر انجام ایروبیک روی زمین برایتان مشکل است، ایروبیک آبی میتواند بیشتر از شما حمایت کند. آب همچنین موجب تقویت شناوری شما می شود، میتواند التهاب را به حداقل برساند و فشار خون را ثابت نگه داشته و آن را برای مشکلات پزشکی همچون درد مفاصل ایده آل کند.

اینکه ایروبیک در آب فشار کمتری بر مفاصل وارد می‌کند، به آن معنا نیست که این تمرینات سبک هستند. تمرین در آب باعث می‌شود تا نسبت‌به تمرین در خشکی عضلات‌تان سخت‌تر تلاش کنند، بیشتر چربی بسوزانید و زودتر به اندام موردنظرتان برسید. دلیل این امر آن است که با هر حرکتی که انجام می‌دهید باید با نیروی آب نیز مبارزه کنید.

تمرين در آب يكي از راه‌هاي بسيار مناسب و جالب براي افزايش جريان خون در شريان‌هاي قلب مي‌باشد. از آنجايي كه محيط آب شناور است و حالت رانشي دارد و اين مقاومت و ايستادگي آب باعث مي‌شود كه محيط ورزشي شما در مقابل حركت‌هاي ناگهاني و اكنش نشان دهد و از ايجاد فشار و دردهاي ناشي از حركت‌هاي ناگهاني جلوگيري كند. جريان آب باعث افزايش خون رساني به پوست و افزايش اكسيژن بافت‌ها شده و ايجاد اسيد لاكتيك (عامل خستگي) را به تعويق مي‌اندازد

ایروبیک در آب برای کسانی‌که به تازگی زایمان کرده‌اند و کسانی‌که مشکل کمر دارند، نیز توصیه می‌شود. زیرا آب با کمک به این افراد از فشار وارده بر ستون فقرات می‌کاهد. نیازی نیست شناگر المپیکی باشید تا بتوانید ایروبیک در آب را انجام دهید. بیشتر حرکات ایروبیک در آب، در آبی انجام می‌شوند که ارتفاع آن تا سینه‌تان باشد و معمولا پاهایتان زمین را لمس می‌کند. همچنین برخی تمرینات با افزایش اعتمادبه‌نفس‌ شما در آب موجب می‌شوند تا مهارت شناکردن‌تان نیز افزایش یابد.

اگر از انجام تمرینات ورزشی معمولی و مرسوم واهمه دارید، تمرین استخر می‌تواند اعتماد به نفس شما را افزایش دهد. معمولا در زیر آب هستید، بنابراین هیچ کس نمی‌تواند اشتباهات‌ شما را ببیند. اگر مبتدی هستید، می‌توانید سطحی از آمادگی جسمانی خود را ایجاد کرده تا بعد از آن و در هنگام تمرین روی زمین احساس اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید.

آب به طور طبیعی پشتیبان شماست. اگر در حال سقوط به زمین باشید، به دلیل وجود جاذبه کنترلی نداشته و شاید آسیب ببینید. در آب نیازی به نگرانی در مورد سقوط وجود ندارد، آب این اجازه را نمی‌دهد، بلکه در تمامی تمرینات حامی شما خواهد بود.

بودن در استخر همیشه سرگرم‌کننده خواهد بود. شرکت در کلاس ایروبیک آب نه تنها شما را خوشحال‌تر و سالم‌تر می‌کند، بلکه یک تجربه اجتماعی عالی برای ارتباط با دوستان جدیدی می‌باشد.. محیط آب برای ورزش و لذت‌بردن موثر است. مردم این فعالیت‌ها را بیشتر از شنا دوست دارند.

البته مهم است که قبل، در حین تمرین و پس از آن به‌اندازه‌ی کافی آب بخورید تا از خطر کم‌آبی بدن‌تان جلوگیری کنید. زمانی‌که در آب هستید، آب باعث خنک‌ماندن شما می‌شود و درنتیجه امکان اینکه ناخودآگاه دچار کم‌آبی شوید بیشتر است. مربی‌تان می‌تواند در مورد مقدار آبی که باید بنوشید، شما را راهنمایی کند.

♦️حفظ تناسب اندام
♦️درمان کمر درد
♦️درمان زانو درد
♦️از بین رفتن خستگی
♦️تنظیم فشار خون
♦️از بین برنده عوارض زایمان
♦️افزایش اعتماد به نفس
 

  نظرات (0)

  هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

  نظر خود را اضافه کنید.

  ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
  پیوست ها (0 / 3)
  مکان خود را به اشتراک بگذارید
  0
  به اشتراک بزار