چگونه صبح ها از خواب بیدار شویم

چگونه صبح ها از خواب بیدار شویم

بیدار شدن در ساعات اولیه صبح میتواند برای بسیاری از ما  عذاب اور و دردناک باشد و یا اینکه امکان پذیر نباشید، افراد زیادی هستند که بیدار شدن صبح برای آن ها بسیار دشوار است و معمولا تلاش برای بیدار شدن برای انها بی نتیجه است، پس بهتر است علت این موضوع را ریشه یابی کنیم و در پی حل آن باشید 

 هدف خود را بیدار شدن مشخص کنید

نکته ی اول اینه که صبح زود بیدار شدن خودش یک هدفیه که وقتی معنا داره که ما بتونیم وصلش کنیم به اهداف بلند مدت و چشم انداز ایده آل مون از زندگی.

یعنی چی؟ یعنی اینکه خب خوبه! شنیدیم صبح زود بیدار شو انرژی خوبی داره باعث میشه حالت در طی روز خوب باشه کارهای مهمت رو انجام بدی و غیره و ذلک! ولی اگر من در همین حد نگهش دارم برای خودم، اونقدر موثر نیست! اما اگر بتونم ربطش بدم به چشم انداز ایده الم به اهداف بلند مدتم به اون چیزهایی که در غایت مسیر دوس دارم بهش برسم و خوشحالم میکنه و بفهمم که چرا صبح زود بیدار شدن کمکم میکنه که به اون اهداف به اون چشم انداز برسم، اونوقت با انگیزه ی بیشتری این هدف رو دنبال می کنم. بنابراین اگر شما این صبح زود بیدار شدن رو وصلش نتونید بکنید به اون چیزی که واقعا ته قلبتون از زندگیتون میخواین اون چیزی که واقعا دوس دارین در انتهای مسیر بهش برسین یه چند روزی انجامش میدین و بعد ولش میکنین!

پس من ازتون خواهش می کنم اولین کاری که میکنید اینه که بیاید از خودتون بپرسید چرا؟ به چه دلیلی یا به چه دلایلی من باید صبح زود بیدار شم؟ و به من کمک میکنه این کار که به چه اهداف بلندمدت و به چه چشم انداز ایده آلی برسم؟

خواب کافی داشته باشید

بدن افراد بالغ نیازمند 7 الی 8 ساعت خواب کامل است که در سه ساعت پایانی آن بدن به طور اتوماتیک و آهسته آهسته شروع به تلاش برای بیدار شدن میکند ، پس اگر شما کمتر از این ساعت در طول شبانه روز میخوابید نباید انتظار بیدار شدن راحت را داشته باشید، پس دومین قدم شما این است که میزان ساعات خواب خود را تنظین کنید.

2 ساعت قبل از خوب چیزی نخورید

اگر در فاصله ی زمانی کمتر از دو ساعت به خوابیدن چیزی بخورید و بعد به رختخواب بروید بدن شما درگیر هضم غذا خواهد بود و این امر می تواند در خواب شما اختلال ایجاد کند و یا اصلا زمان به خواب رفتنتان را طولانی کند

در رختخواب به خودتان برای بیدار شدن دروغ نگوئید

همیشه سعی کنید بلافاصله بعد از بیدار شدن رختخواب خودتان را ترک کنید، اینکه مثلا ۱۰ یا ۲۰ دقیقه ی دیگر از جایم بلند خواهم شد در حالی که بیدار شده اید اصلا به شما کمکی نخواهد کرد و هر چه بیشتر در زمانی که بیدار شده اید در رختخواب بمانید بدنتان تمایلش برای بازگشت به خواب عمیق بیشتر می شود.

یواش یواش به هدف خود نزدیک شوید

سعی نکنید خود را یک باره مجبور  به بیدار شدن در ساعات اولیه صبح کنید، بلکه قذم به قدم خود را به هدفتان نزدیک کنید. به عنوان مثال اگر شما هروز ساعت 9 از خواب بیدارر میشید این ساعت را در هفته اول به 8:30 هفته دوم به 8 و همینطور تا مثلا ساعت 6:30 که هدفه شما است برسانید.

استفاده از اپ های بیدار کننده

در دنیای تکنولوژی های امروزی اپ هایی طراحی شدن که میتوانند شما را از خواب بیدار کنند مثلا برای هشدار دهنده گوشیان یک مسئله ریاضی طراحی میکندد و یا برای خاموش شدن زنگ از شما درخواست عکس میکنند برنامه های همچون "سحرخیز" و یا اسلیپ به کمک شنما می آیند تا از رخت خواب بیرون بیاید.

   

   

   

   

  نظرات (0)

  هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

  نظر خود را اضافه کنید.

  ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
  پیوست ها (0 / 3)
  مکان خود را به اشتراک بگذارید
  0
  به اشتراک بزار