برنامه حجمی عضلات پا

برنامه حجمی عضلات پا

برنامه حجمی عضلات پا

مدت ها پیش اغلب ورزشکاران چه در سطوح حرفه ای و چه در سطح آماتور، تمرکز تمرینات و اهداف خود را بروی عضلات بالاتنه می نهادند اما با توجه به پیشرفت علم بدنسازی عضلات پا به یکی از مهمترین عضلات در بدن تبدیل شده اند که خوش فرم کردن آنها نیازمند تمرینات زیادی میباشد.

بسیاری از افراد از لاغر بودن پاهای خود در مقایسه با سایر اندام های بدن خود رنج میبرند، بعضی از افراد رژیم چاقی را به عنوان راحل به کار میبرند ولی بالا بردن کالری مصرفی روزانه می‌تواند کمکتان کند کمی وزنتان را بالا ببرید اما هیچ جای اطمینانی نیست که این وزن اضافه‌ شده مستقیماً به پاهایتان برود. درواقع، این نوع افزایش وزن احتمالاً با بالا بردن چربی بدن همراه خواهد بود. برای پرحجم‌تر کردن پاها، تمرینات بدنسازی و قدرتی می‌تواند با تمرکز بر عضلات پایین‌تنه به بالا بردن حجم آن کمک کند.ما میتوانیم تعدادی از تمرینات مناسب برای این کار به شما معرفی کنیم.

عضلات پا از جمله بزرگترین عضلات بدن می باشند و در نتیجه در اثر فعالیت مقدار زیادی انرژی را مصرف می کنند که در کاهش وزن اهمیت فوق العاده ای دارد؛ علاوه بر این، تحت تاثیر قرار گرفتن این عضلات به وسیله تمرینی چند مفصلی و مادر مانند اسکات، می تواند ترشح هورمون تستسترون را به مقدار زیادی افزایش دهد و حتی بروی عضله سازی بالاتنه نیز تاثیر مثبت داشته باشد، بجای مصرف هورمون هایی که عوارض زیادی را موجب خواهند شد، بهتر است تمرینات پا را بهتر انجام دهید.

 برنامه حجمی عضلات پا
 • اسکات هالتر 10*4
 • لانگز دمبل متحرک 12*4
 • جلو پا ماشین 12*4
 • پشت پا ماشین 12*4
 • ددلیفت رومانیایی هالتر 8*4
 • ساق پا دستگاه ایستاده 15*4

  برچسب ها: برنامه بدنسازی

  نظرات (0)

  هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

  نظر خود را اضافه کنید.

  ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
  پیوست ها (0 / 3)
  مکان خود را به اشتراک بگذارید
  0
  به اشتراک بزار