علت لرزش بدن در تمرینات

علت لرزش بدن در تمرینات

گاهی اوقات به هنگام انجام ورزش عضلات بدن به لرزش درمی آیند. این مساله می تواند علت های متفاوتی داشته باشد که بهتر است سریعا بررسیو رفع گردد، علت های شایع لرزش بدن در هنگام تمرین به شرح ذیل است:  

 مهم ترین علت های لرزش و ضعف بدن موقع تمرین میتوان به :

 •  سوء تغذیه
 • خستگی
 • ضعف در عضلات دیگر بدن
 •  وزنه های بیش از حد سنگین
 • کاهش آب بدن
 • کاهش قند خون
 • استفاده از انسولین یا محرک های آن
 •  اعضای آسیب دیده در بدن
 •  بیماری های عفونی
 •  سیستم اعصاب سمپاتیک


سوء تغذیه

نرسیدن مواد غذایی لازمه به عضلات مثل آمینوها ، گلیکوژن ، ویتامین ها و مواد معدنی و…میواند عهامل مهمی در صعف بدن هنگام تمرینات باشد و همین امر بدن شما را به لرزه می اندازد.رژیم غذایی ناصحیح در هنگام دوره های بدنسازی بسیار خطر ساز است و می تواند شما را با مشکلات زیادی رو به رو کند، رژیمی که به میزان کافی از پروتئین، ویتامین و کربوهیدرات های مفید غنی نباشد شما با ضعب و بیماری های جسمانی رو به رو خواهد کر.
خالی شدن عضلات از گلیکوژن که راحت رین سوخت برای عضلات می باشد باعث می شود تا بدن در چرخه تهیه سوخت لازم برای عضلات دچار اختلال منبع و زمان شده و همین امر سبب ضعف عضلات شود به عنوان مثال حذف وعده قبل از تمرین گامی در جهت شکست در تمرینات می باشد.

کمبود آب بدن 

ورزشکاران به دلیل انجام فعالیت های ورزشی سنگین میزان خیلی بیشتری آب نیاز دارند به صورتی که هر یک ساعت تمرین حدود 3 لیتر آب بدن را مصرف میکند، مصرف این مقدار آب از طریق بدن و تعرق نیاز به جایگزینی دارد و اگر بدن آب کافی به این منظور نداشته باشد ، خون بدن شما غلیظ تر می گردد و گردش آن با سرعت کمتری اتفاق می افتد و این مطلب خطرات بسیاری را برای بدن به دنبال دارد . لذا باید با اقدامات مناسب از این امر جلوگیری کرد و به حفظ سلامت بدن کمک کرد.

کاهش آب بدن سبب ایجاد محیط کاتابولیک در بدن شده و با توجه به اینکه آب نقش مهمی را در دفع سموم ، دفع گرما ، مشارکت در واکنش های شیمیایی و… دارد کاهش آن باعث گرفتگی عضلات و کاهش ارسال مواد غذایی به آن ها و در نهایت ضعف و رنگ پریدگی و لرزش دست ها و حتی بدن می شود.

خستگی


فاکتور دیگری که باعث لرزش بدن به هنگام ورزش می شود خستگی است هنگامی که به ست های آخر حرکات ورزش خود می رسید لرزش بدن شروع می شود زیرا عضلات خسته شده اند. هنگامی که بدن خسته می شود هیدروژن در عضلات جمع می شود که باعث اسیدی شدن عضلات می شود. بر اثر این اتفاق به مغز سیگنالی فرستاده می شود که عضلات در ناراحتی هستند بنابراین بدن می لرزد. هر چقدر بدن ورزیده تر شود این اتفاق با تاخیر صورت می گیرد.

 

  نظرات (0)

  هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

  نظر خود را اضافه کنید.

  ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
  پیوست ها (0 / 3)
  مکان خود را به اشتراک بگذارید
  0
  به اشتراک بزار