با عضلات ساعد آشنا شوید

با عضلات ساعد آشنا شوید

عضله ساعد را میتوان یکی از عضلات فراموش شده نامید که متاسفانه اکثر ورزشکاران در این قسمت بسیار ضعیفند .

همچون عضلات گردن , از پیچ و خم های زیادی برخوردار است و باید از تمام زوایا بر رویش کار شود . تمرینات ساعد هم مثل تمام عضلات بدن , باید باقدرت و باتمرکز انجام شود تا به مرز ناتوانی و سوزش کامل برسد .این گروه عضلات برای باز و بسته کردن انگشتان دست و عملکرد مچ , مورد استفاده قرار میگیرد که به دو بخش تقسیم میشوند .

داشتن یک ساعد قوی , این اجازه را به ما میدهد که بتوانیم تمرینات سنگین تری بر روی عضلات بالاتنه اجرا کنیم . طبیعتا تمرینات سنگین تر باعث تخریب بیشتر و بالا رفتن ترشح تستسترون و هورمون رشد شده و روند رشد عضلات را سریع تر میکند .

قسمت ساعد دست شما دارای عضلات بسیار زیادی است که با شناخت آنها و تمرینات بدنسازی مناسب و منظم میتواند این عضلات را پرورش دهید و به دستانی نیرومند ، زیبا وعضلانی دست پیدا کیند، ضمن این که قدرتمند بودن عضلات ساعد و مچ دست جهت انجام حرکات ورزشی و بلند کردن وزنه های متقاوت برای یک بدنساز امر بسیار حیاتی می باشد.
همانطور که مقاومت یک زنجیر به مقاومت تک تک حلقه های آن وابسته می باشد ، قدرت بند شما نیز به تک تک عضلات از کوچک ترین تا بزرگ ترین آنها وابسته است، اغلب بدنسازان فدرت دستان خود را در بازو و زیبایی آن را نیز در بزرگی عضلات بازو خود می بینند این در حالی است که شما بدون داشتن یک ساعد قدرتمند هرگز یک ورزشکار موفق نخواهید شد زیرا نمیتوانید تمرینات مرتبط با پرورش اندام را به خوبی انجام دهید پس سعی کنید این عضلات را بشناسید و آن ها را پرورش دهید تا بتوانید با راحتی هرچه بیشتر تمرینات بدنسازی خود را انجام دهید و همچنین عضلات ساعد خود را با برنامه تمرینی مناسب حجیم و زیبا کنید تا زیبایی دستان شما را در کنار بازو های قدرتمندتان تکمیل کند.

عضلات دست به دو قسمت عضلات پشت ساعد و عضلات چرخاننده تقسیم بندی میشوند:
عضلات پشت ساعد مهم برای پرورش اندام : اکستانسور مچ دست در طرف رادیال-اکستانسور مشترک انگشتان-
عضلات چرخاننده ساعد مهم برای پرورش اندام :عضله سه سر-پروناتور کوادراتوس

 

در نظر داشته باشید تقویت عضلات ساعد دست شما از دو جهت بسیار حائز اهمیت است :

1- قدرمند سازی این عضلات جهت افزایش توان انجام حرکات بدنسازی

2-پرورش عضلات ساعد و حجم دهی انها

 

  نظرات (0)

  هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

  نظر خود را اضافه کنید.

  ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
  پیوست ها (0 / 3)
  مکان خود را به اشتراک بگذارید
  0
  به اشتراک بزار