تمریناتی برای اصلاح کیفوز (قوز پشت یا پشت گرد)

تمریناتی برای اصلاح کیفوز (قوز پشت یا پشت گرد)

برای درمان بیماری های جسمی همیشه ورزش یکی از راه حل های کارآمد بوده است ، برای درمان قوز پشت و یا گردن میتوانید از ورزش های زیر در باشگاه استفاده کنید تا بهبود پیدا کنید.

زیر بغل سیم کش از پشت دست باز
 1. روی دستگاه سیم کش نشسته و اطمینان حاصل کنید که بالشتک زانو را متناسب با قد خود تنظیم کرده اید. این بالشتک ها از بالا رفتن شما در اثر مقاومت میله جلوگیری می کنند.میله را گرفته بطوری که کف دستتان رو به جلو باشد.
 2. در حالی که بازوهای شما بصورت صاف روبروی شما میله را گرفته اند، سر و بدن خود را جلو ببرید. تجسم کنید که یک خط فرضی از دسته دستگاه به پشت گردن شما وارد می شود. این حالت آغازین حرکت می باشد.در حالی که عمل بازدم را انجام می دهید میله را پایین آورده بطوری که قسمت پشت گردن شما را لمس کند.
 3. بعد از یک ثانیه در حالت منقبض به کتف های خود نیز فشار آورده و به آرامی میله را بالا برده و به حالت آغازین بازگردانید در حالی که بازوهای شما کاملا صاف و زیر بغل کاملا در کشش باشد. در حین این حرکت عمل دم را انجام دهید.
نشر خم دمبل
 1. - وزنه های دلخواه را برداشته و در یک مکان باز قرار می گیریم.
 2. ۲- خم شده و سر را طوری روز میز قرار می دهیم که دست ها به راحتی حرکت کنند.
 3. ۳- نفس عمیقی کشده و با کمک گرفتن از سرشانه وزنه ها را بالا میکشیم.
فلای دمبل
 1. بکشید. کف دست های شما باید به سمت یکدیگر باشند.پس از آن با استفاده از پاهای خود، دمبل ها را به یکدیگر بلند کرده و در مقابل سینه خود در حالی که فاصله دست ها به اندازه عرض شانه و کف دست ها به سمت یکدیگر است نگه دارید.
 2. دمبل ها را بلند کنید، به گونه ای که سعی دارید آن ها را به هم فشار دهید. این نقطه شروع حرکت است.آرنج ها را کمی خم کنید. هم زمان با انجام عمل دم (داخل کشیدن نفس) دست ها را تا کنار زیر بغل ها پایین بیاورید.
 3. زمانی که کشش کامل را بر روی ماهیچه سینه حس کردید، متوقف شوید.سپس همزمان با انجام عمل بازدَم (بیرون دادن نفس) دست ها را به نقطه شروع برگردانید. در بالاترین نقطه ماهیچه ها را منقبض کنید. انحنا و میزان خم بودن دست ها را در هر حالت حفظ کنید.

  برچسب ها: برنامه بدنسازی

  نظرات (0)

  هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

  نظر خود را اضافه کنید.

  ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
  پیوست ها (0 / 3)
  مکان خود را به اشتراک بگذارید
  0
  به اشتراک بزار