همه چیز درباره الپتیکال (اسکی فضایی)

همه چیز درباره الپتیکال (اسکی فضایی)

الپتیکال ها ( اسکی فضایی) دستگاهی است که این روزها معنمولا در باشگاه های ورزشی به چشم میخورد و حتی علاقه زیادی در بین کاربران این دستگاه برای خرید آن و نگهداری در منزل دیده میشود ، بهتر است  با این دستگاه ورزشی بیشتر آشنا شوید.

الپتيكال (اسكي فضايي) دستگاهي است كه عضلات بدن را در برابر تمرينات هوازي (تمرينات طولاني مدت با شدت كم) قــــرار مي دهد، و باعث تقويت سيستم قلبی- تنفسي شما شده و فشار لازم را براي بالا بردن كارايي قلب و ريه ها ايجاد مي كند. علاوه بر ايــــن راهي مناسب براي سوزاندن كالري ها و كم كردن وزن بدن مي باشد تا بدن در وضعيت و آمادگي مطلوب قرار گيرد.

لپتیکال اين امكان را براي شما فراهم مي كند كه بالا تنه و پايين تنه اي بسيار زيبا داشته باشيد و در واقع تمام قسمت هــاي بدن شما با استفاده روزانه از آن البته با شدت بسيار پايين، سالم و قوي باقي بمانند.دستگاه تمرين الپتيكال، دستگاهی كاملا مناسب براي رسيدن به آمادگي جسماني مطلوب است.

میزان چربی سوزی با دستگاه الپتیکال بستگی به وزن ، جنسیت ، سن ، توده عضلانی و غیره دارد اما برای اینکه بهختر با میزان چربی سوزی این دستگاه آشنا شوید ما برای شما چند مثال از کالری سوزی با دستگاه اسکی فضایی را بیان میکنیم :

خانم با وزن ۵۵ کیلوگرم

۳۰ دقیقه = ۲۵۰-۳۱۰ کالری

۶۰ دقیقه = ۴۵۰-۶۰۰ کالری

خانم با وزن ۷۰ کیلوگرم

۳۰ دقیقه = ۳۰۰-۴۰۰ کالری

۶۰ دقیقه = ۵۵۰-۸۰۰ کالری

مرد با وزن ۸۰ کیلوگرم

۳۰ دقیقه = ۳۷۵-۵۰۰ کالری

۶۰ دقیقه = ۷۵۰-۹۵۰ کالری

مرد با وزن ۹۰ کیلوگرم

۳۰ دقیقه = ۴۰۰-۵۵۰ کالری

۶۰ دقیقه = ۸۰۰-۱۰۰۰ کالری

فواید اسکی فضایی برای چربی سوزی :

 • حرکت دستگاه صاف است و بر مچ پا، زانو و کمر تاثیری بر مبنای فشار (که به آسییب منجر می شود) به این قسمت ها نمی گذارد.
 • اکثر این دستگاه های ورزشی به طور همزمان و چند منظوره بر روی پایین تنه و بالا تنه کار می کنند، این مورد بر خلاف بسیاری دیگر از تجهیزات ورزشی هوازی به مانند: تردمیل یا دوچرخه ثابت است. افزایش مشارکت عضلانی برای کالری سوزی بالا موثر است.
 •  اسکی فضایی تمام بدن از گروه های عضلانی عمده شامل: عضله پشت ساق پا، ران ها، باسن، همسترینگ و همراه با عضلات کمر، سینه، شانه ها، شکم و دست ها را به چالش می کشد.

همانند سایر دستگاه های ورزشی ، نحوه صحیح استفاده از الپتیکال و انتخاب یک اسکی فضایی مناسب به همراه هدفی که دنبال می کنید در موثر بودن الپتیکال نقش مهمی دارد. چون شما هستید که تنظیمات را با سرعت،قدرت و زمان مورد نظر انتخاب می کنید و به تبع آن تاثیرات دستگاه خود را کنترل می کنید. اگر بیش از حد آن را آسان بگیرید به این معنی است که نمی خواهید از مزایای آن بهره مند شوید. اما با به چاش کشیدن بدن خود،می توانید شاهد سوختن کالری بیشتر، تقویت سیستم قلب_عروقی و قدرت عضلانی خود باشید.

 

 

  نظرات (0)

  هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

  نظر خود را اضافه کنید.

  ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
  پیوست ها (0 / 3)
  مکان خود را به اشتراک بگذارید
  0
  به اشتراک بزار