ویتامین هایی که سوخت و ساز شما را افزایش میدهند

ویتامین هایی که سوخت و ساز شما را افزایش میدهند

ویتامین هایی که سوخت و ساز شما را افزایش میدهند

در یک متابولیسم سریع، کالری‌ها بسیار سریع‌تر از یک متابولیسم آرام‌تر سوزانده می‌شوند و همین امر باعث می‌شود تا احتمال اضافه وزن در فرد کاهش یابد. متابولیسم یک فرد به طور طبیعی در طول زمان با افزایش سن او کندتر می‌شود.برخی ویتامین‌ها و مواد معدنی می‌توانند بر روی متابولیسم بدن تاثیر بگذارند. در حالی که مکمل‌ها نیز می‌توانند کمک کننده باشند، اما غذاها بهترین منابع ویتامین‌ها و مواد معدنی هستند.

 ویتامین های گروه B

ویتامین‌های B نقش‌های اساسی زیادی در سوخت و ساز انرژی در بدن دارند، در واقع بیش ترین میزان تاثیر گذاری بر روی سوخت ساز بدن مربوط به این نوع از ویتامین است.

ویتامین‌های B شامل: B6, B2, B1, B3 ، B-12 بیوتی ، فولات ، اسید پانتوتنیک یا B-5
که کمبود هر یک از آنها در بدن میتواند سوخت ساز شما را کاهش دهد به عنوان مثال ویتامین b12 برای سوخت و ساز پروتئین و چربی به کار میرود ولی این ویتامین برای کار کردن خود به ویتامین b6 وابسته است، پس کمبود هر یک از ویتامین های این گروه میتواند شما راه به سوی کاهش سوخت و ساز ببرد.

  ویتامین D


محققان در یکی بررسی به ارتباط ویتامین D و وزن در زنان مسن و کودکان پرداختند که مشخص شد افزایش میزان چربی با کاهش سطح ویتامین D در بدن ارتباط دارد.
کمبود این ویتامین در بدن میتواند شما را در معرض خطر های جدی قرار دهد و سلامت شما را تهدید کند ریزش مو ، خستگی ، بی حالی ، چاقی و .... می تواند از کمبود این ویتامین در بدن باشد، اگر شما روزانه به مقدار کافی در معرض نور خورشید نیستید باید با مشورت پزشک اقدام به مصرف مکمل های ویتامین D کنید.

 

  نظرات (0)

  هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

  نظر خود را اضافه کنید.

  ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
  پیوست ها (0 / 3)
  مکان خود را به اشتراک بگذارید
  0
  به اشتراک بزار