ضرورت مصرف کربوهیدرات پس از تمرین بدنسازی

ضرورت مصرف کربوهیدرات پس از تمرین بدنسازی

کربوهیدرات پس از تمرین بدنسازی

تحقیقات نشان میدهد مصرف کربوهیدرات بعد از تمرینات سنگین ورزشی و بدنسازی به کمک پرورش کاران و ورشکاران می آید تا بدن آنها به جای مصرف پروتئین و  تحلیل رفتن عضلات  از کربوهیدرات تغذیه شده استفاده نماید ، در نتیجه مصرف کربوهیدرات پس از تمرین میتوانید از تجزیه بافت های عضلانی جلوگیری نمایید و همچنین به ریکاوری بهتر بدن شما کمک کند.

 مصرف مقدار مناسبی از کربوهیدرات ها پس از تمرین مقاومتی و سنگین  نه تنها باعث چاقی افراد نمی گردد بلکه به سنتز پروتئین در بدن کمک شایانی میکند و بدن شما برای کسب انرژی و جبران ذخایر از دست رفته بر اساس تمرین آماده می گردد.در نظر داشته باشید کربوهیدرات ها می توانند در ریکاوری بهتر و سریع تر عضلات نقش  مهمی را ایفا کنند و شما را از یک خستگی طولانی مدت پس از تمرین ورزشی برهانند.

کربوهیدرات ها 37 درصد بیشتر از پروتئین ها می توانند میزان ترشح انسولین بدن را برای تنظیم قند خون افزایش دهند و درواقع همین عملکرد اقزایش انسولین و در نتیجه آن تنظیم بهتر و سریع تر قند خون بدن می باشد که به ریکاوری عضلات کمک میکند ، در نتیجه مصرف کربوهیدرات پس از تمرین حائز اهمیت میباشد.

مقدار مصرف کربوهیدرات پس از تمرین بدنسازی به عوامل زیادی بستگی دارد از جمله ، وزن بدن ، ساعات تمرین ، تعداد جلسات تمرین در هفته و ... از این رو نسخه یکسانی برای همه ی افراد نمیتوان پیچید ولی در نظر داشته باشید مصرف 25 گرم کربوهیدرات به همراه پروتئین پس از تمرین بدنسازی  حیاتی می باشد و به ازای هر کیلو گرم از وزن خود حدود 4 گرم کربوهیدرات در طول روز نیاز دارید لذا خود را در رژیم سخت کربوهیدرات قرار ندهید که برای شما ضرر های فراوانی را به همراه دارد.

 

 

   

  برچسب ها: پرورش اندام, تغذیه مناسب بدنسازی

  نظرات (0)

  هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

  نظر خود را اضافه کنید.

  ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
  پیوست ها (0 / 3)
  مکان خود را به اشتراک بگذارید
  0
  به اشتراک بزار