کشک و تاثیر آن در پرورش اندام

کشک و تاثیر آن در پرورش اندام

کشک یک ماده غذایی لبنی میباشد که از غلیظ کردن و خشک کردن دوغ پس از کره گیری تهیه می گردد و غنی از پروتئین و کلسیم میباشد و برای حفظ سلامتی بدنتان و همچنین عضله سازی بسیار مفید و کار آمد می باشد.

معمولا هنگامی که حرف از کلسیم و یا پروتئین به میان میاید ما فورا به یاد ماست ، شیر و پنیر میفتیم این در حالی است که کشک اولین منبع غذایی پروتئین و کلسیم میباشد و درصد بالاتری از این دو ماده غذایی را در حجم کمتری از خود داراست ضمن اینکه هضم آن بسیار راحت تر و بهتر است. از نظر سایر مواد مغذی نظیر کلسیم، ویتامین‌های گروه B، آهن و روی نیز کشک غنی بوده و از فواید بسیاری برخوردار است.

ماده‌ اولیه كشك عبارت است از شیر میش، بز، گاو و یا مخلوطی از آن ها که طی فرآیندی کشک از آن تولید می گردد و حاوی مواد غذایی ارزشمندی همچون کلسیم ، پروتئین ، آهن ، ویتامین B  ، نمک و مقدار کمی چربی میباشد.لازم است بدانید هر 30 گرم کشک حاوی 300 میلی گرم کلسیم می باشد و همچنین کشک خشک معمولاً بین ۵۵ تا ۷۵ درصد پروتئین دارد و این در حالی میباشد که هیچ ماده غذایی به این میزان پروتئین ندارد.

کشک به عنوان یک ماده غذایی مفید حاوی تمامی اسید آمینه های مورد نیاز بدن می باشد و همان طور که می دانید پروتئین نقش مهمی در بدن دارد و کمبود آن عوارض بسیار شدیدی در پی دارد . مهم ترین نقش پروتئین ها در بدن حفظ بافت ها می باشدو سپس تولید آنها ، آز آنجا که بدن سازان و علاقه مندان به پرورش اندام در پی آن هستند که عضلانی را بدن خود را تقویت و حفظ کنند باید به آنها گوش زد کنیم که انجام فعالیت های ورزشی سنگین در طی روز موجب مصرف انرژی بیشتر در بدن می گردد که در نتیجه مصرف پروتئین نیز بالا می رود،.لذا ورزشکاران و بدنسازان باید سعی کنند این ماده غذایی ارزشمند را در رژیم غذایی  روزمره خود بگنجانند و از آن در وعده های غذایی خود و یا به عنوان میان وعده با آجیل ، میوه خشک و یا تخم مرغ استفاده کنند.پ

 

 

   

   

   

  برچسب ها: پرورش اندام, تغذیه مناسب بدنسازی

  نظرات (2)

  1. مهدی

  خیلی ممنون از مطالب خوبتون

    پیوست ها
   
  1. شیما

  اخه الان ئدیگه چطوری میشه کشک واقی گیر اورد همشون تقلبی شدن

    پیوست ها
   
  هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

  نظر خود را اضافه کنید.

  ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
  پیوست ها (0 / 3)
  مکان خود را به اشتراک بگذارید
  0
  به اشتراک بزار