آمادگی جسمانی برای پرورش اندام

آمادگی جسمانی برای پرورش اندام

آمادگی جسمانی پرورش اندام

توانایی و آمادگی بدن برای انجام حرکات ورزشی جزء مهم ترین رکن های پرورش اندام است ، تازمانی که شما توانایی انجام حرکات را نداشته باشید نمیتوانید به خوبی تمرین کنید و با عدم تمرین صحیح و مناسب هرگز به پرورش عضلات دست نمی یابید پس بالا بردن آمادگی جسمانی خود را امری مهم بشمارید.

عدم تمرینات کافی و آماده سازی غلط بدنی که باعث عدم هماهنگی لازم عصبی عضلانی، کمی انعطاف پذیری،عدم وجود قدرت و مقاومت کافی در عضلات، تاندون ها و رباط ها و ... می گردد، باعث افزایش میزان آسیب های جسمانی خواهد شد و بدن شما آسب پذیر تر میشود و میتواند برایتان خطرانی را به دنبال بیاورد و سلامتی شما را تهدید نماید. لذا آمادگی جسمانی را جدی بگیرید و سعی کنید با انجام حرکات سبک و مناسب و همچنین تغذیه اصولی بدن خود را روز به روز برای انجام تمرینات ورزشی بدنسازی بیشتر آماده کنید.

آمادگی جسمانی شامل 4 بخش میشود:
1-انعطاف پذیری

این فاکتور اجازه می دهد تا عضلات در وسیع ترین دامنه حرکتیشان حول مفصل به حرکت درآیند، این فاکتور تقریباً در تمامی ورزش ها مورد نیاز است و در بدنسازی نیز تا زمانی که انعطاف خوبی نداشته باشید نمیتوانید به راحتی با دستگاه و وزنه ها کار کنید.

2-قدرت عضلانی

قدرت عضلانی عبارت است از حداکثر نیرویی که یک عضله و یا گروه عضلانی فقط برای یک بار می تواند در مقابل یک نیروی مقاوم اعمال کند، ضعف عضلانی یا عدم توازن گروههای عضلانی، می تواند باعث حرکت یا جا به جایی غیر طبیعی در بخشهای مختلف بدن شود و عملکرد طبیعی آن را معیوب کند؛ همچنین میتواند سبب ناهنجاری اندام ها شود. لذا سعی کنید آمادگی جسمانی خود را در این حوزه افزایش دهید و با توان مناسب اقدام به انجام فعالیت های بدنسازی نمایید.

3-توان هوازی

توان هوازی بیشینه یا حداکثر اکسیژن مصرفی  یا حداکثر اکسیژنی که می تواند به مصرف برسد موضوع مهمی است که باید مورد توجه ورزشکاران قرار بگیرد در حالی که معمولا پرورش کاران و بدنسازان به این امر بی توجه هستند در نظر داشته باشید سلامت قلبی عروقی ، چربی سوزی ، عضله سازی و توان ورزشی شما وابسته به ورزش های هوازی است پس حداقل هفته ای 3 جلسه 20 دقیقه ای هوازی را در تمرینات خود بگنجانید و هرگز معجزه دویدن را در این میان فراموش نکنید.

4-استقامت عضلانی

توانایی یک عضله خاص برای اجرای یک حرکت خاص به صورت متوالی است ، یعنی هرچقدر حرکت  بیشتر انجام دهد دارای استقامت عضلانی بهتری است در واقع استقامت به افراد اجازه می‌دهد تا با شدت معینی یا برای زمان مشخصی تمرین خود را ادامه دهند. لذا سعی کنید استقامت بدن را بالا ببرید تا بتوانید ورزش ها و تمرین های بیشتری را برای فشار به عضلات انجام دهید.

 اوج آمادگی جسمانی را در ویدیو زیر تماشا کنید:

  برچسب ها: ویدیو پرورش اندام و بدنسازی

  نظرات (2)

  1. گردشگر

  هوازی خیلی لذت بخشه

    پیوست ها
   
  1. مرتضی

  چه تمرینی میکنه لامصب

    پیوست ها
   
  هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

  نظر خود را اضافه کنید.

  ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
  پیوست ها (0 / 3)
  مکان خود را به اشتراک بگذارید
  0
  به اشتراک بزار