آشنایی با مواد غذایی که باعث افزایش سوخت و ساز بدن میشوند

آشنایی با مواد غذایی که باعث افزایش سوخت و ساز بدن میشوند

مواد غذایی که باعث افزایش سوخت و ساز بدن میشوند

یکی از راهکارهای چربی سوزی افزایش سوخت و ساز بدن می باشد ، مواد خوراکی وجود دارند که به طور طبیعی این کارا برای شما انجام میدهند ما شما راه با  این مواد خوراکی آشنا میکنیم:

 

  آب

نوشیدن آب طبیعتا اشتهای شما را كاهش می‌دهد و به بدنتان كمك خواهد كرد چربی‌های ذخیره شده را وارد چرخه سوخت و سوز(متابولیسم) كند. مطالعات به عمل آمده نشان می‌دهد كاهش مصرف آب موجب افزایش ذخیره چربی بدن می‌شود، در حالی كه افزایش نوشیدن آب به سوخت و سوز چربی‌ها كمك موثری می‌كند.


فلفل تند

کپسایسین، ماده موجود در فلفل هاست که به آنها تندی و حرارت می دهد ، تندی کپسایسین به فرایندی به نام گرمازایی کمک کند که در آن بدن شما می تواند چربی را به حرارت تبدیل کند. این بدان معناست که شما چربی بیشتری می سوزانید که کاهش وزنتان را بیشتر می کند. وارد کردن این مواد گرمازا در رژیم غذایی شما، ممکن است متابولیسم تان را تا 5 درصد افزایش دهد و چربی سوزی تان را تا 16 درصد بیشتر کند.


چای سبز

چای سبز یک محرک بسیار قوی سوخت ساز میباشد که تاثیرات مفید آن در کاهش وزن بر هیچ کس پوشیده نیست در واقع چای سبز حاوی آنتی اکسیدان اپیگالوکتشین گالات (EGCG) بوده که در سوزاندن چربی وافزایش متابولیسم بدن بسیار تاثیرگذار است


زنجبیل

زنجبیل از طریق بالا بردن کلسترول مفید خون (HDL) در کاهش سطح کلسترول خون تأثیر قابل توجهی دارد. با قدرتی که زنجبیل بر احساس سیری و هضم مناسب غذا دارد موجب افزایش سوخت ساز بدن و چربی سوزی میگردد.


قهوه

قهوه می‌تواند به شما کمک کند که متابولیسم افزایش پیدا کند و همانطور که از قبل می دانید، هرچه متابولیسم شما بیشتر باشد، سریع‌تر وزن کم می‌کنید در واقع  قهوه نسبت به سایر مواد انرژی بیشتری برای هضم خود نیاز دارند، یعنی بدن انرژی بیشتری برای هضم
آنها می سوزاند و در عین حال بدن نمی تواند کالری زیادی از آنها برای خود ذخیره کند


گریپ فروت

مرکباتی مانند گریپ فروت قدرت کافی برای افزایش متابولیسم بدن را دارند و این قدرت را مدیون ویتامین C خود هستند که به کنترل انسولین خون کمک می‌کند.


دارچین

دارچین موجب افزایش سوخت و ساز بدن می شود. این ماده سرشار از کومارین است، ماده ای که متابولیسم کربوهیدرات ها را در بدن تنظیم می کند. کومارین اثر انسولین را نیز در بدن افزایش می دهد و جذب گلوکز را توسط بافت های بدن بالا می برد. دارچین با کاهش انعقاد خون به رقیق شدن آن کمک می کند.

 

 با گنجاندن مواد غذایی بالا در رژِیم غذایی خود  که بسیار سالم و مفید برای بدن هستند سوخت و ساز بدن خود را نیز افزایش دهید تا بتوانبد چربی های بیشتری را در طول روز بسوزانید.

 

 

  نظرات (0)

  هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

  نظر خود را اضافه کنید.

  ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
  پیوست ها (0 / 3)
  مکان خود را به اشتراک بگذارید
  0
  به اشتراک بزار