رشته فیزیک در بدنسازی

رشته فیزیک در بدنسازی

فزیک پاترین شاخه بدنسازی است این رشته چند سالی است که به دنیای بدنسازی معرفی شده و طرفداران بسیاری را جذب خود کرده است.تصور مي‌كنیم این رشته با داشتن ویژگی‌هایی مثل زیبایی و بالانس بدنی طرفداران زیادی را به سمت خود جلب کند و کاپ فیزیک  می‌تواند حسابی پرترافیک باشد.

دسته بندی مسابقات فیزیک بر اساس قد صورت میگیره و معیار داورها برای امتیاز دادن تناقض بین عرض سرشانه ها و عرض کمر هست، یعنی هرچی که یک شرکت کننده از عرض سرشانه بیشتر و عرض کمر کمتری برخورد باشه (V) از امتیاز و شانس بیشتری برخوردار هست. و اینکه عضلات نباید خیلی زیاد بزرگ و گرد باشن در این صورت شرکت کننده اوت میشه.

داوران برای مدل مو، چهره و انتخاب شلوارک، گرفتن فیگور و نرمی و انعطاف بدن و ارتباط با داور و نداشتن کات زیاد و فیبر عضلانی امتیاز خاصی قائل میشنوند.معولا افرادی که دارای تیپ بدنی آندومورف هستند نمی توانند در این رشته موفق باشند.و در آخر بدن یک فیزیک کار نشانگر این پیام باشد که با داروهای استروئیدی و پپتیدی ساخته نشده است.بطور کلی می توان گفت رشته فیزیک اندامی زیبا و متناسب  که عاری از هرگونه استروئید و پپتیدی با شد را به شما هدیه خواهد داد. شاید بتوان گفت امروزه ورزش بدنسازی فاصله بسیار زیادی را با سال های آغازین ابداع این رشته وزشی گرفته است. امروزه اغلب بدنسازان حرفه ای  بدن هایی بسیار درشت و نا متناسب دارند که تمامی آن به وسیله تزریق هورمون است در حالی که فیزیک شمارا از این مصنوعات به دور خواهد کرد و یقی.ناً ابداع این رشته باعث شده که اصطلاح «زیبایی اندام» رنگ و بوی واقعی به خود بگیرد.

ساختن ونمایش عضلاتی مانند پهلو، ‌کمر، شکم شش تکه و بدنی عضلانی مواردی هستند که ماهیت این رشته را در قالب بدنی شما در دید عموم قرار می‌دهد. البته تمرینات باید به گونه‌ای باشد که فاکتورهایی چون چهارچوب بدنی X و V و T در بدن‌تان ایجاد شود. البته تاکید می‌کنیم که از رنگ بدن مرغوب غافل نشوید و چهره و موی زیبایی هم ارائه دهید. برخی از فعالان این رشته چندین بار در سطح بین‌المللی در فیزیک مسابقه داده‌اند و در ابتدا تصور می‌کردند که به راحتی می‌شود از پس فیگورهای آن برآمد. در حالی که پس از اتمام رقابت‌شان اعتراف کردند که عملاً اینطور نیست و فیگوهای رشته فیزیک از سختی بالایی برخوردار هستند و اگر تمایل دارید به سمت این رشته از بدنسازی بروید باید خود را برای این دسته از فیگورهای به ظاهر ساده آماده کنید.

بدن سازان سنتی‌ یک بازه زمانی‌ به نام “ فصل خارج از مسابقات “ دارند که در این زمان آنها به بهبود وضعیت بدنی خود می‌پردازند. در این دوره بدن سازان از کالری‌های اضافه برای ساختن بیشترین میزان عضله‌ استفاده میکنند اگرچه در این دوره چربی‌ بدن آنها نیز بیشتر شده و ظاهری پف کرده و نرم تر پیدا میکنند اما مردان شرکت کننده رشته فیزیک در واقع میتوانند تا این میزان عضله‌ سازی اضافه را انجام ندهند و در واقع دوره خارج از مسابقات برای این افراد ضروری و لازم نمی‌باشد. البته مطمئنا آنها نیز به دنبال بهبود فیزیک بدنی خود هستند اما مجبور نیستند که به میزان ۱۰-۲۰ پوند بالاتر از وزن مسابقات وزن خود را افزایش دهند تا تنها بتوانند یک رژیم پر کالری تر و سنگین تر را استفاده کنند.

  برچسب ها: بدنسازی

  نظرات (0)

  هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

  نظر خود را اضافه کنید.

  ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
  پیوست ها (0 / 3)
  مکان خود را به اشتراک بگذارید
  0
  به اشتراک بزار