آمپول نوروبیون در بدنسازی

آمپول نوروبیون در بدنسازی

آمپول نوروبیون در بدنسازی

نوروبیون (Neurobion) ترکیبی از سه ویتامین گروه ب، شامل ب۱، ویتامین ب۶ و ب ۱۲ است که بیشتر برای رفع دردهای عصبی (مخصوصا کمر درد) مورد استفاده قرار می‌گیرد. ویتامین ب موجود در این دارو نقش بسیار مهمی در ترمیم و بازسازی اعصاب دارد. این دارو برای اولین بار توسط یک شرکت آلمانی تولید شد اما در حال حاضر ایران هم قادر به تولید آن هست.

همانطور که ذکر شد داروی نوروبیون حاوی ویتامین‌های گروه B است و این ویتامین باعث می‌شود ورزشکاران انرژی کافی را برای تمرین داشته باشند. مجموع ویتامین های B و یا همان B کمپلکس به بدن شما کمک زیادی میکند تا سوخت های دریافتی را به انرژی تبدیل نماید، این ویتامین کاربرد زیادی برای ورزشکارانی که عملیات ورزشی سنگین انجام می دهند دارد.

مقدار مصرف این دارو باید توسط پزشک تعیین گردد. مدت زمان و طول درمان برای مصرف دارو نیز کاملاً بستگی به میزان کمبود ویتامین در بدن دارد.به طور معمول، این آمپول در بزرگسالان یک الی دو بار به صورت عضلانی و عمیق تزریق می‌شود. این مقدار مصرف می‌تواند برای افراد گیاهخوار، افراد میانسال یا ورزشکاران، متفاوت باشد.

این ویتامین ها معمولا باید از طریق تغذیه سالم جذب بدن گردد اما درصورت کمبود آن میتوانید از قرص، آمپول و شربت ویتامین B کمپلکس استفاده نمایید، امادر نظر داشته باشید ه تزریق ویتامین B complex بسیار موثرتر از انواع قرص یا شربت آن است. زیرا وقتی ویتامین B complex را به صورت قرص مصرف می‏کنید، سیستم گوارشی، اسیدیته معده و آنزیم‏ها بر ساختمان این ویتامین ضربه وارد می‏کنند. اما در صورت تزریق، این آنزیم‏ها و اسیدیته معده نمی‏توانند ضربه‏ای وارد کنند و اثر بهتری بر سلامت خواهد داشت. تزریق ویتامین B complex می‏تواند باعث افزایش انرژی گردد. همچنین می‏تواند خستگی ناشی از تخریب اعصاب، دیابت، سیاتیک، زنگ زدن گوش، استرس، بیماری‏های مزمن و طولانی‏مدت، کمبود ویتامین B12 و ... را از بین ببرد.

 یکی از ضروری ترین ویتامین های مورد نیاز بدن ویتامین B1 می باشد که عملکرد اساسی در بدن دارد .این ویتامین که به نام تیامین معروف است که باعث سوخت و ساز قند ها در بدن انسان می شود و کمک شایانی به عملکرد اعصاب می کند.

وظیفه مهم ویتامین B1 در بدن هضم و جذب مواد غذایی و تبدیل آنها به انرژی مورد نیاز بدن می باشد . در واقع این ویتامین موجب متابولیزم مواد غذایی چون پروتئین و کربوهیدرات ها می باشد و همچنین باعث اکسیژن رسانی در سراسر بدن می باشد که اهمیت آن برای پرورش اندام متاسب با میزان تمرین و ورش بسیار زیاد می باشد. از این رو که مصرف پروتئین و کربوهیدرات ها برای عضله سازی بدن سازان اهمیت وافری دارد این امر زمانی محقق می شود که ویتامین B1 در بدن برای تبدیل این مواد غذایی به انرژی و ساخت عضله وجود داشته باشد. لذا مصرف این ویتامین ، جاوگیری از کمبود و اهمیت و توجه و آن می تواند برای رسیدن به بدنی زیبا و عضلاتی بسیار کار ساز باشد.

 ویتامین B 12 از ویتامین های بسیار ضروری بدن می باشد که همه ی افراد و گروه های سنی نیاز به مصرف روزانه این ویتامین مهم و موثر را دارند. ویتامین B12 به رشد سلول های بدن ، سلول سازی ، رشد عضلات و متابولیسم كربوهیدرات ، بافت و سیستم عصبی بدن ، سلامت مغز استخوان و به ویژه خو نسازی کمک می کند.

به دلیل نقش زیادی که ویتامین B12 در خو نسازی ، گوارش و سوخت ساز کربوهیدرات ها دارد مصرف آن برای ورزشکاران پرورش اندام بسیار ضروری می باشد. از این رو به بدن سازان توصیه میگردد مصرف این ویتامین را در رژیم غذایی خود به صورت صحیح بگنجانند تا از خطرات احتمالی کمبود این ویتامین که شامل بیماری کم خونی ، سرطان کبد و ضعف سیستم دفاعی بدن و ... می باشد جلوگیری کنند و همچنین با مصرف B12 به رشد عضلات و سلول سازی بدن خود و همچنین سوخت ساز کربوهیدرات های دریافت شده توسط بدن کمک کنند.

  نظرات (0)

  هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

  نظر خود را اضافه کنید.

  ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
  پیوست ها (0 / 3)
  مکان خود را به اشتراک بگذارید
  0
  به اشتراک بزار